☰ menu

Szpatułki – spektakl dla dzieci 3+ w ramach cyklu Archipelag Wyobraźni Młodego Widza

Szpatułki – spektakl dla dzieci 3+ w ramach cyklu Archipelag Wyobraźni Młodego Widza
sob.
02.12.2023

Przedstawienie teatru Marioli i Marcina Ryl-Krystianowskich to pełen humoru spektakl dla najmłodszych widzów z wartką, czasami wręcz dramatyczną akcją. Bajka opowiada o przygodach nie do końca rozsądnych kurczaków, które niepomne przestróg swojej mamy narażają się na niebezpieczeństwa. W sytuacji gdy jedno z nich zostaje porwane przez Lisa, drugie spieszy mu z pomocą. Co ciekawe, w ekipie ratunkowej pojawia się też płochliwa Myszka. Czy przezwycięży swój strach i jak potoczą się losy tej nieco zwariowanej trójki bohaterów? To trzeba koniecznie zobaczyć na własne oczy.

TeatRyle to przedsięwzięcie Marioli i Marcina Ryl-Krystianowskich, absolwentów PWST Wydziału Sztuki Lalkarskiej (obecnie Akademia Teatralna) w Białymstoku, na co dzień aktorów Teatru Animacji w Poznaniu. Dzieci od lat 3 do 103 uczymy zabawy w teatr i teatralnego myślenia.

***

Wstęp bezpłatny

***

Cykl ARCHIPELAG WYOBRAŹNI MŁODEGO WIDZA to przegląd jakościowych przedstawień profesjonalnych, ale niezależnych grup teatralnych dla dzieci i bliskich im dorosłych w Gdańskim Archipelagu Kultury, we wszystkich oddziałach GAKu. W ramach cyklu zagranych zostanie minimum 7 przedstawień dla dzieci teatrów, które do Gdańska przyjadą z Warszawy, Białegostoku, Poznania, Krakowa i Torunia. Uczestnictwo w teatrze to rozrywka, ale każdy spektakl jest dla dziecka wyzwanie, do rozbudzenia wyobraźni, ciekawości otaczającym światem i empatią do istot wokół. W ramach cyklu pokażemy spektakle, które przeznaczone są dla dzieci i bliskich im dorosłych – do wspólnego przeżycia, zabawy i rozmowy. Spektakle, które zaprojektowane zostały w duchu teatru Jana Dormana, który tworzył przedstawienia międzypokoleniowe i zapraszał widownię wypełniającą sale teatrów przez lata. Zobaczycie u nas spektakle edukacyjne (ale bez morałów), pełne gier, zabaw i interakcji, które pomagają rozumieć otaczającą rzeczywistość, by rozwijać i nazywać emocje.

Exit mobile version