☰ menu

Szóste urodziny Aleuta i Gregora – niedźwiedzi polarnych w warszawskim Zoo

niedźwiedź polarny
pt.
02.12.2016
CO: Szóste urodziny Aleuta i Gregora – naszych niedźwiedzi polarnych

GDZIE: Warszawskie ZOO; wybieg niedźwiedzi polarnych

KIEDY: 02.12.16

Zapraszamy wszystkich serdecznie do wspólnego świętowania. Będzie można przynieść naszym ulubieńcom drobne podarki: słoiki z miodem lub ich ulubionym majonezem, chrupki zbożowe czy suszone owoce.

Każdy, kto jest ciekawy jak wygląda codzienne życie naszych niedźwiedzi, jakie bliźniacy mają upodobania, jakie perspektywy – będzie mógł porozmawiać z opiekunami Aleuta i Gregora. Tego dnia opiekunowie będą specjalnie na Was czekać przy wybiegu niedźwiedzi gotowi odpowiedzieć na wszelkie dotyczące ich podopiecznych pytania..

Niedźwiedź polarny jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem, którego los, z uwagi na niszczenie naturalnego środowiska i ocieplenie klimatu, stoi pod znakiem zapytania. Aleut i Gregor są ambasadorami „niedźwiedziej sprawy” i walczą ramię w ramię z pracownikami Ogrodów Zoologicznych oraz organizacjami ekologicznymi o przetrwanie własnego gatunku. Aleut i Gregor to bracia bliźniacy urodzeni w Ogrodzie Zoologicznym w Norymberdze, z którego, po uzyskaniu wstępnej samodzielności, przyjechali do Warszawskiego ZOO, gdzie aktualnie można ich podziwiać. Zapraszamy.

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie został założony 11 marca 1928 roku. Znajduje się w samym centrum stolicy i zajmuje powierzchnię 40 ha. Warszawskie ZOO ma w swojej kolekcji ponad 3,5 tys. zwierząt przedstawicieli ponad 500 gatunków, w tym około 40 objętych programem ochrony gatunków zagrożonych tzw. EEP. Stołeczny ogród ratuje zagrożone gatunki rozmnażając je w swoich kolekcjach, reintrodukując je do naturalnego środowiska oraz działając na rzecz ich ochrony w naturze. Warszawskie ZOO jest wyjątkowe, gdyż jako jedyny polski ogród i jeden z bardzo nielicznych w Europie ma stworzony Dział Rehabilitacji Zwierząt Dzikich z Azylem dla Ptaków i ośrodkiem CITES. Naszą misją jest więc nie tylko jak najlepsze wykonywanie statutowych obowiązków jako członka prestiżowego europejskiego stowarzyszenia EAZA, ale także praktyczne działanie na rzecz dzikiej fauny i szeroko rozumianej ochrony rodzimej przyrody. Wiemy że to na razie jest jeszcze wśród ogrodów zoologicznych mało popularne, ale mamy także świadomość, że jest to kierunek właściwy i bardzo społeczeństwu dużego miasta (w naszym przypadku Warszawy) potrzebny. Azyl dla Ptaków przyjmuje rocznie ponad 5 tysięcy pacjentów, więcej niż 50 pozostałych ośrodków rehabilitacji ptaków w całej Polsce. A warszawiacy mają coraz lepszą świadomość tego, że ich ZOO jest wyjątkowe w pozytywnym tego pojęcia znaczeniu. Marzeniem Dyrekcji jest także, by warszawiacy traktowali ZOO jako swoje, znali żyjące w nim zwierzęta z imienia i traktowali ich jak bliskich sąsiadów. Warszawskie ZOO jest czynne we wszystkie dni roku, zawsze od godziny 9.00. Na terenie ogrodu znajduje się ponad 10 obiektów, które czynią komfortowym zwiedzanie ZOO także i w okresie jesienno-zimowym. Zapraszamy

Exit mobile version