☰ menu

Szkoła Elfów – Szczecin

sob.
06.12.2014

Podczas niezwykłego szkolenia będzie można:

1. Tropić ślady obecności św. Mikołaja w krajobrazie naszego miasta. Św. Mikołaj to nie tylko – przedstawiany jako rozdający prezenty, zażywny staruszek z białą brodą – opiekun małych dzieci, to również patron między innymi marynarzy, prawników, pielgrzymów, podróżnych, rzemieślników, ubogich i więźniów. Zabawa sprzyja ukazaniu jego pełnej, a nie tylko baśniowej sylwetki.

2. Sprawdzić lub nabyć nowe i przydatne w pracy dla św. Mikołaja, umiejętności: orientacja w terenie, przygotowanie ozdobnego papieru do pakowania prezentów, bezpieczne „chodzenie po dachu" i inne.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat, a jego dane zostaną przekazane do bazy św. Mikołaja. Prowadzące: Ewa Kimak, Elżbieta Kamińska. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 91 43 15 278, e-mail: e.kimak@muzeum.szczecin.pl. Wstęp: 10 zł.

6 grudnia 2014 (sobota), godz. 11.00-13.00, wstęp odpłatny

Muzeum Historii Szczecina, Oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Księcia Mściwoja II 8