☰ menu

Święto Papieru

sob.-niedz.
23.07-24.07.2011

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom przygotowaliśmy program pełen atrakcji m.in. samodzielne czerpanie i barwienie papieru według historycznych technik, badanie jego właściwości, np. wytrzymałości bądź gramatury papieru, prezentacje dawnych metod drukarskich, pokazy technik graficznych i wiele innych niespodzianek. Po raz pierwszy dusznicki dziedziniec muzealny zamieni się także w wybieg dla modelek, gdzie zaprezentowane zostaną ubrania z papieru wykonane przez chętnych, którzy chcieliby popróbować swoich sił w projektowaniu.

Najmłodsi uczestnicy imprezy będą mogli również wziąć udział w konkursach zręcznościowych, przy wykorzystaniu chociażby rolki papieru. Starszym proponujemy konkursy: wiedzy o dusznickiej papierni o nagrodę Dyrektora Muzeum Papiernictwa czy zręcznościowy o nagrodę Prezesa firmy Mondi Świecie S.A. Przewidujemy cenne nagrody rzeczowe!

Melomanów zapraszamy na koncert bluesowo-rockowego zespołu Centrala 57, który odbędzie się w 23 lipca o godzinie 16.30. Reklamą powinny być słowa samych artystów: „Nasza muzyka z okolic Nysassipi, spod Śnieżnika jest mieszaniną radosnych, fajnych rytmów, bo blues wcale nie musi być smutny i nostalgiczny".

Przybyłym do Muzeum Papiernictwa na XI edycję Święta Papieru proponujemy również dwie wystawy czasowe: „Paszporty krajów UE” oraz „Fascynacja papierem”. Wernisaż pierwszej z nich odbył się 1 lipca podczas przejęcia przez Polskę przewodnictwa w Unii Europejskiej.

„Fascynacja papierem” to wystawa, której uroczyste otwarcie odbędzie się w sobotę 23 VII o godzinie 16.00. Ekspozycja zorganizowana została z okazji 25-lecia IAPMY (Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów i Wytwórców Papieru), a prezentuje prace 56 artystów z 18 krajów. Jej komisarzem jest mgr Beata Dębowska. Więcej na temat obu wystaw przeczytać można w zakładce wystawy czasowe.

Tradycją stała się także współpraca dusznickiej instytucji z Dawidem Hadarem, nauczycielem fotografii i sztuki w Muzeum Tel Aviv. W tym roku w jego wykonaniu zobaczymy warsztaty cliche verre. Ta rzadka technika graficzna wynaleziona została w połowie XIX w. we Francji. Z polskich artystów stosował ją m.in. Bruno Schulz.

Zapraszamy – wstęp 23 i 24 jest bezpłatny!

Muzeum Papiernictwaul. Kłodzka 42, 57-340 Duszniki Zdrój 

http://www.muzpap.pl/ 

Exit mobile version