☰ menu

Święto Niepodległości z pieśnią na ustach

pon.
11.11.2013

50. Lekcja Śpiewania "Radosna Niepodległości" na krakowskim Rynku Głównym rozpocznie się 11 listopada  o godz. 17:00.

Do dyspozycji uczestników będzie 3500 śpiewników przygotowanych przez Urząd Miasta Krakowa. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Uczestników akcji tradycyjnie w śpiewaniu wspierać będą artyści kabaretu Loch Camelot.Radosna Niepodległości – 50. lekcja śpiewania przygotowana przez Loch Camelot.

Od 2002 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Polskiej Piosenki Loch Camelot organizuje regularnie lekcje śpiewania dla wielotysięcznej widowni. Założeniem było rozśpiewanie krakowian, ale na lekcje przybywają uczestnicy z całej Polski, a także z odległych ośrodków polonijnych. Lekcje śpiewania odbywają się na Rynku Głównym w Krakowie. Stałe daty to 11 listopada, 3 maja, 5 sierpnia, oraz niedziela przed Wigilią Świąt Bożego Narodzenia i 14 lutego w dzień zakochanych. Na lekcjach rozdawane są bezpłatnie śpiewniki, które pozostają cenną pamiątką, a podczas lekcji korzystają z nich i dzielą się nimi całe rodziny i grupy przyjaciół, gdyż zawsze trochę ich zabraknie. Trudno się temu dziwić. Publiczności regularnie przybywa z lekcji na lekcję.

50. Lekcja Śpiewania to jedno z wydarzeń organizowanych w Krakowie z okazji Święta Niepodległości.
W godz. 10:30-14:30 wokół Plant Krakowskich będzie jeździł specjalny "Tramwaj Patriotyczny".