21 czerwca w różnych punktach na terenie parku krajobrazowego w Bukowcu oraz w budynkach Herbaciarni i Artystycznej Stodoły przez cały dzień grać będą zespoły, soliści, profesjonaliści i amatorzy, zaprezentują się grupy taneczne i zespoły ludowe. Na osoby, które chcą dopiero zacząć muzykowanie czekać będą warsztaty gry na bębnach afrykańskich i śpiewu.
Do czynnego udziału w imprezie zapraszamy każdego chętnego, który chciałby zaprezentować swoje umiejętności muzyczne szerszej publiczności.
Jaka jest idea Święta Muzyki?
Święto Muzyki w Polsce
W Polsce pierwsze oficjalne Święto Muzyki odbyło się w 2000 roku w Warszawie. W 2007 roku zorganizowano pierwszą edycję Święta w Toruniu i od tego czasu gości w tym mieście co roku, systematycznie się rozrastając i zyskując coraz większe grono odbiorców. W 2013 roku Święto zagościło w kilku miastach Polski. Oprócz Torunia, były to także: Wrocław, Częstochowa, Olsztyn i Warszawa. Po raz pierwszy to Święto zagościło także na terenie Kotliny Jeleniogórskiej, w założeniu parkowo – pałacowym w Bukowcu, z inicjatywy Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. 21 czerwca na terenie założenia w Bukowcu odbyły się 4 koncerty:
– uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. J. Garści w Jeleniej Górze – zespołu smyczkowego
– grupy bębniarskiej Tiriba z Jeleniej Góry – występ poprzedzony był warsztatami gry na bębnach afrykańskich dla zainteresowanych
– Jacka Szreniawy z grupą wokalną Głosowanie
– zespołu jazzowego KUMPLE z Jeleniej Góry
Święto Muzyki Bukowiec 2014
W tym roku Święto Muzyki w Bukowcu odbędzie się pod hasłem MUZYKA Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA. Do udziału w imprezie zaprosiliśmy zespoły prezentujące dźwięki afrykańskie, bałkańskie, latynoskie, ale także polską muzykę ludową. Tegoroczna impreza poszerzona zostanie o kolejne muzyczne punkty na terenie parku, w których będzie można posłuchać koncertu. Program został wzbogacony o pokaz tańca oraz warsztaty wokalne, gry na bębnach, malarskie i teatralne, organizowane przed Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze.
Podobnie jak w roku ubiegłym, przez cały dzień działać będzie Kącik Muzyczny, przeznaczony dla najmłodszych miłośników muzyki.
Program
11.00-12.00 Warsztaty wokalne z grupą wokalną Głosowanie pod kier. J. Szreniawy – Herbaciarnia
12.00 Zespół ludowy Rudawianie – przed Pergolą
13.00 Państwowa Szkoła Muzyczna im. J. Garści w Jeleniej Górze – Artystyczna Stodoła
14.00 Jacek Szreniawa (gitara) – Herbaciarnia
14.30 Janusz Nykiel (skrzypce) – Herbaciarnia
15.00 Jacek Szreniawa i Janusz Nykiel – Herbaciarnia
16.00 Jelonka Brass Band (kwintet dęty) – Cypelek nad stawem Kąpielnik
17.00 Nesztojegore (muzyka bałkańska i latynoska) – Artystyczna Stodoła
18.00 Szkoła Tańca Tabor – pokaz tańca orientalizującego – Artystyczna Stodoła
18.00 Warsztaty bębniarskie – przed Pergolą
19.00 Tiriba (muzyka afrykańska)- przed Pergolą
19.30 Tantua (muzyka świata) – Artystyczna Stodoła
11.00-19.00 Kącik Muzyczny dla Najmłodszych
10.00-14.00 Warsztaty malarskie
11.00-16.00 Warsztaty teatralne
Na warsztaty obowiązują zapisy:
biuro@dolinapalacow.pl
tel. 75/74 28 501
Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny!