☰ menu

Święto Gdańskiej Nauki

pon.-wt.
20.01-28.01.2014

Na 36 stronach umieszczono nie tylko szczegółowe opisy wydarzeń Urodzin Heweliusza, ale także rozmaite ciekawostki związane z Gdańskiem oraz profile wybitnych uczonych związanych z naszym miastem. Znajdziemy tam opisy ciekawych propozycji spędzenia czasu na nauce opartej o zabawę.

Podczas samej imprezy, każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno młodszy jak i starszy, a wszystko w ciekawej, niebanalnej formie, która nie ma nic wspólnego z nudnymi, długimi wykładami czy nauką niezrozumiałych formułek. W ten sposób odkryjemy sekrety astronomii, historii oraz browarnictwa.

Informatory są dostępne całkowicie bezpłatnie w siedzibie Fundacji Gdańskiej (ul. Szeroka 121/122) oraz u naszych partnerów, czyli:

• "Plama" Gdański Archipelag Kultury – ul. Pilotów 11
  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna – Targ Rakowy 5/6
  • PAN Biblioteka Gdańska – ul. Wałowa 15
  • Centrum Hewelianum – ul. Gradowa 6
  • Muzeum Historyczne Miasta Gdańska – ul. Długa 46/47
  • Gdańska Organizacja Turystyczna – ul. Długi Targ 28/29
  • Pałac Młodzieży – ul. Ogarna 56
  • Urząd Miejski w Gdańsku – ul. Nowe Ogrody 8/12 (oraz w Biurach Obsługi Mieszkańców)
  • Browar Piwna – ul. Piwna 50/51

Zachęcamy również do pobrania wersji elektronicznej katalogu:

Święto_Gdańskiej_Nauki_Urodziny_Heweliusza_2014.pd

Bardziej szczegółowe informacje o projekcie można także znaleźć na stronie www.janheweliusz.pl

Zapraszamy do wspólnej zabawy i odkrywania fascynującego świata nauki!

Nasi partnerzy:

Szczegółowe informacje oraz program: www.janheweliusz.pl,www.fundacjagdanska.pl