☰ menu

Światowy Tydzień Książki

śr.-pon.
11.04-16.04.2012

*Światowy Tydzień Książki z Empikiem*


11.04-19.04.2012

Światowy Tydzień Książki z Empikiem w Manufakturze to cykl spotkań ze znanymi autorami i ilustratorami. Jego program skonstruowany został tak, żeby propozycję dla siebie znaleźli zarówno miłośnicy powieści obyczajowej, literatury faktu, fantastyki czy też rodzice, którzy pasją do czytania zarazić chcą najmłodszych.

Jako pierwsza, w środę (11.04) o godz. 17.00, w Empiku pojawi się Krystyna Mirek, która opowie o swojej najnowszej powieści "Prom doKopenhagi". Jest to  ciepła, wzruszająca, ale i trochę szalona opowieść o przyjaźni i miłości. Tego samego dnia, godzinę później rozpocznie się spotkanie, którego bohaterem będzie Max Cegielski,  człowiek o wielu talentach i pasjach. Jest podróżnikiem, pisarzem, dziennikarzem i prezenterem radiowym. W czasie spotkania zaprezentuje "Mozaikę". Książka ta jest próbą ocalenia pamięci o Hannie i Gabrielu Rechowiczach, a łączy formy reportażu, eseju i powieści. To także subiektywna historia Polski od roku 1920 do dziś, oraz historia relacji pomiędzy władzą a artystami.

W czwartek (12.04) w samo południe na scenę w Empiku wkroczy Marta Fox poetka, powieściopisarka i eseistka, przez krytyków nazywana "objawieniem polskiej powieści młodzieżowej". Z ogromną odwagą porusza sprawy związane z płcią i dojrzewaniem. Przedstawi swoją najnowszą książkę "Cafe Plotka" poruszającą bardzo aktualne  zagadnienie prywatności w internecie i dzisiejszych mediach.

Piątkowe (13.04) przedpołudnie należeć będzie do Katarzyny Majgier, autorki książek dla dzieci i młodzieży, która z młodymi czytelnikami spotka się o godzinie o 11:00. Tematem rozmowy będzie przede wszystkim  "Świat według Vanessy".

W sobotę (14.04) o godzinie 18:00 Empik odwiedzi Tomasz Piątek, autor o barwnym i ciekawym życiorysie, który w swojej najnowszej książce "Wąż w kaplicy" wraca do czasów okupowanej Polski i ukazuje przemiany młodego bohatera poszukującego prawdy i zrozumienia w owładniętym wojną i przemocą kraju.

Spotkanie z kryminałem to propozycja na niedzielę. O 18:00 rozpocznie się spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim, okrzykniętym swego czasu "polskim Stephenem Kingiem". Jego, wydana w 2007 roku powieść "Uwikłanie" została uhonorowana Nagrodą Wielkiego Kalibru; ukazała się m.in. w Anglii, gdzie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Najnowsza powieść autora "Ziarno prawdy" jest kontynuacją "Uwikłania".  Znany już czytelnikom prokurator Teodor Szacki powraca, jednak nie pracuje już w Warszawie, pożegnał się z przeszłością i karierą, by zamieszkać w sielankowym Sandomierzu, gdzie miał zacząć nowe wspaniałe życie, a został samotnym i budzącym nieufność obcym. Tuż po Wielkanocy pod murami starej synagogi zostają znalezione zwłoki powszechnie lubianej działaczki społecznej o nieskazitelnej reputacji. W nieprzyjaznej rzeczywistości Szacki dostaje śledztwo tylko dlatego, że jako jedyny nie jest powiązany z denatką.

W poniedziałek (16.04) znów propozycja dla najmłodszych. Ałbena Grabowska-Grzyb i jej "Julek i Majka w labiryncie" zabiorą o godzinie 11:00 młodych czytelników w głąb gry komputerowej. Natomiast we wtorek o tej
samej porze przyjdzie czas na warsztaty ilustratorskie, prowadzone przez Zuzannę Orlińską – ilustratorkę wydawnictw książkowych i pism, lustrującą również podręczniki szkolne.

Na piątek (20.04) zaplanowano spotkanie z Olgą Morawską, autorką książki "Góry na opak, czyli rozmowy o czekaniu". "Góry na opak"  opowiadają o czekaniu, miłości i poświęceniu rodzin tych, którzy na zawsze zostali w górach oraz zapisem rozmów z bliskimi osób, które realizują swoją życiową pasję.

W sobotę o 17:00 kolejny poważny temat. Marcin Ogdowski, polski korespondent wojenny mówić będzie o swojej książce "Z Afganistanu.pl – Alfabet polskiej misji" i o doświadczeniach, które zdobył w trakcie misji w Afganistanie. Autor, chociaż otarł się o śmierć nie chełpi się niesamowitymi wojennymi przygodami, lecz z pokorą opowiada o strachu, nadziei i przyjaźni.

W niedzielę o 17:00 gościem na scenie w Empiku będzie się Janusz L. Wiśniewski. Autora "S@motności w Sieci"  czy "Bikini" przedstawiać nie trzeba. W czasie spotkania w Manufakturze będzie go można podpytać o prawdopodobnie najbardziej osobistą i wielowarstwową książkę "Na fejsie z moim synem". Nieżyjąca matka pisze z czeluści piekielnych do swojego ukochanego syna Janusza na Facebooku. Powieść zaczyna się od urodzin Hitlera, które właśnie odbywają się w piekle, a później jest już tylko ciekawiej.

Na zakończenie Światowego Tygodnia książki przygotowano spotkanie z fantastyką. W poniedziałek (23.04) o godzinie 17:00 rozpocznie się spotkanie z Jakubem Ćwiekiem. Wraz z nim przybędą Loki, Lucyfer i Apokalipsa w czwartej odsłonie znakomitej serii Kłamca z podtytułem Kill′em all. Światowy Tydzień Książki z Empikiem zakończą wtorkowe (24.04) spotkania z Sebastianem Mikoszem i Maciejem Bennewiczem. Pierwszy z autorów o godzinie 16:00 zaprezentuje fascynującą opowieść o podniebnych podróżach "Leci z nami pilot", a drugi o godzinie 17:00 przedstawi "Wszystkie kobiety don Huana".

www.empik.com

www.swiatowydzienksiazki.pl 

 

Exit mobile version