☰ menu

Świąteczne Mosty między miastami

pt.-śr.
12.12-17.12.2014

W tym roku krakowskie koncerty odbywać się będą w dniach 12-17 grudnia. Uroczyste otwarcie projektu zaplanowano na sobotę (13 XII) o godz. 12:00. W ten sam dzień o godzinie 10.30 zespoły artystyczne z Bratysławy i Lwowa spotkają się też w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa z przedstawicielem władz miasta. Udział w tym spotkaniu oraz w inauguracji projektu „Mosty Między Miastami" na estradzie Targów Bożonarodzeniowych w Rynku Głównym potwierdzili również Konsul Generalny Słowacji i Konsul Generalny Ukrainy.

Uczestnicy projektu – młodzi artyści z Polski, Słowacji i z Ukrainy, członkowie zespołów folklorystycznych i wokalno-tanecznych oraz soliści – już od kilkunastu lat spotykają się w grudniu w miastach partnerskich projektu, aby wspólnie kolędować, śpiewać, tańczyć i składać sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Mieszkańcy Krakowa dobrze już znają projekt i wiedzą, że warto zatrzymać się przy zimowej estradzie Targów Bożonarodzeniowych w Rynku Głównym, kiedy występują na niej młodzi wykonawcy – przedstawiciele krakowskich szkół, domów i ośrodków kultury oraz zagraniczni goście z Bratysławy i Lwowa. Program jest różnorodny: od folkloru, poprzez chóralne wykonania kolęd i pastorałek, skończywszy na repertuarze zimowo-rozrywkowym, nie tylko wokalnym, ale również tanecznym.

Warto dodać, że ramach projektu „Mosty między miastami" reprezentujący Kraków Zespół Pieśni i Tańca Małe Słowianki z Centrum Młodzieży był już na koncertach w Bratysławie (5-7 XII), natomiast w styczniu planowany jest wyjazd na koncerty świąteczne do Lwowa.

Program koncertów w ramach projektu „Mosty między miastami" na estradzie Targów Bożonarodzeniowych w Rynku Głównym:

12 grudnia /piątek/

16.00 – Studio Teatru, Muzyki i Tańca Elżbiety i Piotra Armatys

16.40 – zespół wokalny z MDK „Dom Harcerza" im. prof. A. Kamińskiego

17.00 – soliści z Klubu Kultury Wola Duchacka Wschód

17.30 – grupa wokalna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8

13 grudnia (sobota)

12.00 – uroczysta inauguracja projektu

12.10 – Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki" z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana

12.20 – zespół folklorystyczny „Dolina" z Bratysławy

13.00 – zespół wokalny oraz zespół folklorystyczny „Kwiaty Ukrainy"z Pałacu Kultury im. Gnata Hotkiewicza we Lwowie

13.30 – soliści z Klubu Kultury Wróblowice