☰ menu

Superbohaterki - warsztaty rodzinne
sob.
12.02.2022
11 lutego świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce. Z tej okazji zapraszamy na rodzinne warsztaty pt. „Superbohaterki”.

Podczas warsztatów poznamy 11 wyjątkowych kobiet z bliższej i dalszej historii Polski. Zastanowimy się, która jest nam szczególnie bliska: agentka, himalaistka, malarka, wynalazczyni, biolożka, pisarka, aktorka, kolekcjonerka, astronomka, władczyni, a może chemiczka? Wspólnie wybierzemy swoją suberbohaterkę!

Udział w warsztacie polecamy szczególnie dziewczynkom i ich rodzinom.

Warsztaty będą dla Was okazją do wspólnej, dobrej zabawy. Jednak cele, które za nimi stoją są poważne i istotne:

• W szkolnych podręcznikach brakuje różnorodnych wzorców kobiecych, a patronami 90 % szkół podstawowych w Polsce są mężczyźni!
  • Dzieci potrzebują pełnego obrazu świata – z jego historią i kulturą – w którym KOBIETY i MĘŻCZYŹNI, DZIEWCZYNKI i CHŁOPCY są na równi obecne i obecni.
  • Ma to ogromne znaczenie dla dziewczynek, które często nie mają okazji poznawać pozytywnych kobiecych wzorów do naśladowania, A posiadanie takich wzorów jest niezmiernie ważne przy myśleniu o swojej przyszłości.