☰ menu

Squla – tam, gdzie nauka spotyka się z zabawą

sob.-niedz.
14.11-22.11.2015

"Cyfrowi tubylcy", "Pokolenie Z", "Generacja multitasking", której smartfony przyrosły do rąk. Tak coraz częściej określa się najmłodsze pokolenie. 35% dzieci w wieku wczesnoszkolnym (od 6 do 12 lat) spędza w sieci około 2 godzin dziennie. Nowoczesne technologie pozwalają im wykonywać wiele rzeczy na raz, w tym zdobywać wiedzę, grać w gry czy komunikować się ze znajomymi. Rodzice starają się im ograniczać czas spędzany przed komputerem, sądząc, że jest bezużyteczny. Squla przekonuje, że może być inaczej.

Blisko 68% dzieci w wieku 6-12 lat korzysta na co dzień z urządzeń cyfrowych jako pomocy w nauce – komentuje André Haardt , założyciel Squli. – Dlatego też we współpracy z zawodowymi pedagogami i specjalistami od gier edukacyjnych stworzyliśmy Squlę, która realizuje szkolne podstawy programowe poprzez interaktywne gry i quizy, dostępne na laptop, tablet i smartfon. Squla wykorzystuje naturalny pęd dzieci do zdobywania wiedzy i czyni to w sposób, którego dziś oczekuje każde dziecko.

 

Cała wiedza na jednej platformie

 

Na platformie Squla.pl każdy użytkownik znajdzie ponad 20 000 aktualizowanych na bieżąco quizów, gier i filmów edukacyjnych ze wszystkich przedmiotów szkoły podstawowej, w tym matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, a także informatyki, historii, przyrody i sztuki. Po każdym zadaniu uczeń dostaje informację czy i dlaczego dana odpowiedź jest poprawna bądź błędna, dzięki czemu szybciej się uczy. Ogromną zaletą Squli jest też to, że jest wolna od reklam, przez co kreuje przyjazną i bezpieczną przestrzeń dla dzieci. Squla jest w pełni zgodna z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej, a jej partnerem jest Oxford University Press. Główny cel tej interaktywnej platformy jest oswojenie uczniów klas 1-6 z testami i egzaminami, w tym testem szóstoklasisty.

 

Zdrowa rywalizacja i nagrody za postępy

W dzisiejszym systemie szkolnictwa rośnie rola egzaminów opartych na testach wyboru, co zwiększa stres u dzieci i ich rodziców. Jedno pozostaje niezmienne – praca nad materiałem szkolnym w domu jest niezbędna do utrwalenia wiedzy. Squla, jako jedyna tego typu platforma edukacyjna w Polsce, osiąga to poprzez stawianie przed uczniem kolejnych wyzwań dostosowanych do jego poziomu umiejętności, a postępy nagradza punktami, które można zamienić na nagrody, min. karta upominkowa do Smyka, Empiku, czy księgarni Merlin.pl! Dodatkowo jest interaktywna i pozwala uczniom na zdrową rywalizację między sobą, co bardziej motywuje ich do zdobywania kolejnych poziomów.

Pod okiem rodzica

Dzięki specjalnej aplikacji dla rodziców, dostępnej na komputer, smartfon i tablet, rodzic może na bieżąco śledzić postępy swojego dziecka. Regularne raporty podsumowują aktywność dziecka: czas poświęcony na naukę i osiągane wyniki. Tego typu rozwiązanie pozwala zaobserwować, które obszary sprawiają dziecku największe trudności i na bieżąco monitorować jego postępy przez cały okres szkoły podstawowej. Dodatkowo rodzic dostaje użyteczne wskazówki od ekspertów Squli, jak motywować dziecko do dalszej nauki i efektywnie wykorzystywać Squlę w domu.

Narzędzie dla nauczyciela

{image 199081 0}Squla wspiera także grono nauczycielskie, udostępniając im bezpłatnie wygodne narzędzie do utrwalania wiedzy przekazywanej podczas lekcji.

Interaktywne zadania edukacyjne oraz testy wyboru, podnoszące umiejętności przydatne w testach sprawności, pomagają dzieciom uczyć się samodzielnie. – komentuje dr Ewa Wojtyra, autorka podręczników i publikacji dla nauczycieli, dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "Supernauczyciel". – Mogę z czystym sumieniem polecić Squlę wszystkim rodzicom i ich dzieciom w szkołach podstawowych, jako doskonałe narzędzie do utrwalania zdobywanej wiedzy szkolnej.

Zdobywanie kolejnych poziomów i nagród, możliwość rywalizacji z rówieśnikami w quizach i otrzymywanie informacji zwrotnej o swoich postępach i błędach, to przepis na efektywną naukę, którą z powodzeniem wykorzystują twórcy Squli. Gry i platformy edukacyjne pozwalają w tym wypadku zachować zdrowy balans między światem online i offline, zabawą i nauką – jednocześnie!

Exit mobile version