☰ menu

spotkanie logopedyczno-muzyczne

sob.
16.04.2011

Zaczniemy o od wykładu (około godziny) na temat profilaktyki logopedycznej, postaramy się pokrótce omówić zagadnienia:
*rozwoju mowy
*tego jak sposób jedzenia wpływa na sposób mówienia
*kontroli słuchowej, chorób dziecięcych i ich wpływu na słuch fonematyczny
*ćwiczeń logopedycznych w zabawie

Wykład poprowadzi jedna z naszych PoDUHSkowych mam – Maria Wierzchowska, która już wkrótce skończy studia polonistyczne z logopedią na UMCS. Interesuje się między innymi profilaktyką rozwojową i neuroplastycznością mózgu. Na co dzień wychowuje swojego niespełna półtorarocznego synka i prowadzi blog: szukając rozwiązania.

Druga część naszego spotkania to prezentacja zajęć umuzykalniających dla niemowląt i małych dzieci (0-3 r.ż.) z rodzicami, które poprowadzi Ewa Kuszewska – muzykolog (KUL), absolwentka Logopedii PSLog.Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje z dziećmi od poczęcia do 5 roku życia, łącząc metody muzyczne i logopedyczne dla stymulacji rozwoju i muzykalności dzieci. Obecnie prowadzi zajęcia w Akademii Rozwoju Dziecka "Dobry Start" prowadzonej przez Fundację Aktywni Rodzice.

Zajęcia oparte są o teorię uczenia się muzyki Edwina E. Gordona (metoda verbo-tonalna wraz z innymi metodami logopedycznymi i pedagogicznymi oparte o badania psychologii rozwojowej i psychologii muzyki). Polegają na rozwijaniu muzykalności dzieci i uczą rozumienia muzyki jako sztuki abstrakcyjnej poprzez wykorzystanie naturalnego rozwoju ruchowego dziecka dla uświadomienia i rozumienia poczucia rytmu, reagowanie na melodię i różnicowanie jej, postrzeganie barwy dźwięku.

Rozwijanie muzykalności dzieci przekłada się na ich rozwój poznawczy, rozwój mowy, koordynację słuchowo-ruchową, zachowania społeczne oraz buduje więzi emocjonalne dziecka z rodzicami.

Zapraszamy:

16 kwietnia / sobota / godz. 11:00

Warsztaty Kultury / ul. Popiełuszki 5 / Lublin

 

Exit mobile version