☰ menu

spotkanie i warsztaty dla rodzin

sob.
20.04.2013

Śladów Syrenki w Warszawie będziemy szukać również na fasadach kamienic, na akwarelach artystów i malarzy, aby wreszcie odnaleźć ją zastygłą w pomniku na Rynku Starego Miasta. Dlaczego ma w rękach miecz oraz tarcze? Gdyby mogła mówić, co by powiedziała? Czy aby na pewno nie możemy jej spotkać w Warszawie? Na te i inne pytania wspólnie poszukamy odpowiedzi.

W II części zajęć zapraszamy do wnętrza kamienic Strony Dekerta. Tam Syrenkę odnajdziemy na wizerunkach z różnych okresów historycznych. Do tego celu wykorzystamy najnowsze zdobycze techniki pokazując m.in. najstarsze jak i najnowsze wizerunki naszej bohaterki. A zatem jednak żyje pośród wiślanych fal? Poznamy także jej legendę i dowiemy się w jaki sposób znalazła się na tarczy herbowej stolicy. Przyjrzymy się także innym syrenom, które żyją w bajkach, filmach i innych kulturach.

W III części zajęć rodzice wraz ze swoimi pociechami rozpoczną zajęcia plastyczne, podczas których każdy zaprojektuje własną Syrenkę. Będziemy mieli do dyspozycji przeróżne materiały plastyczne, dzięki czemu gwarantujemy, że będzie wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Po zajęciach każdy będzie mógł wrócić do domu ze swoją Syrenką.

Po zakończeniu spotkania uczestnicy będą znali legendę o warszawskiej Syrence, miejsca w obrębie Starego Miasta z nią związane oraz różne syreny występujące w baśniach i legendach wielu kultur.

Uwaga!

Spacer zacznie się pod pomnikiem Syrenki na Rynku Starego Miasta. Wcześniej należy nabyć bilet w kasie muzealnej (Rynek 42). Jednocześnie prosimy o pozostanie w pomieszczeniu sklepowym do momentu rozpoczęcia zajęć.

• Czas trwania: od godz. 11:00 do 13:00

• Termin zajęć: 20 kwietnia 2013 r. (sobota)

• Maksymalna liczba uczestników: 25 osób (dzieci i rodzice)

• Bilet: 10 zł od dziecka, rodzice zwolnieni od opłat (bilety do kupna w kasie przy Rynku Starego Miasta 42)