☰ menu

spotkanie i warsztaty dla dzieci od 4 do 10 lat

niedz.
19.02.2012
W niedzielę, 19 lutego o godzinie 13.00 Stowarzyszenie „Zaczarowana Dorożka" zaprasza do Muzeum Literatury dzieci w wieku 4 – 10 lat z opiekunami na spotkanie z bajką filozoficzną pt. „W ogrodzie…"

Zajęcia prowadzą: Ewa Andrearczyk z wykształcenia i zamiłowania pedagog-animator kultury oraz aktorki Izabela Burska i Malgorzata Fus. Koszt – 5 zł od rodziny. Prosimy o punktualność. Spotkanie odbędzie się na Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie.

„Rodzinne spotkania z bajką filozoficzną" mają charakter edukacyjno -artystyczny i obejmują działania związane z szeroko pojętym teatrem (taniec, plastyka ,improwizacje).
Adresatami spotkań są rodziny – dzieci (od 4 do 10 lat) i dorośli.
Dzięki wspólnemu udziałowi dzieci i rodziców w kreowaniu postaci i miejsc, tworzy się niepowtarzalna sytuacja, gdzie dorośli wspierają dzieci swoim doświadczeniem, umiejętnościami i wiedzą a dzieci w poczuciu bezpieczeństwa mogą wykorzystać swoją nieograniczoną fantazję. Rodzinne spotkania przebiegają według wcześniej przygotowanego scenariusza opartego na bajkach i przypowieściach filozoficznych ale jest to tylko ramowy przebieg wydarzeń, szczegółowe działania i historie związane np. z przedmiotami, tworzone są na bieżąco przez uczestników będących w konkretnej roli.
Formuła spotkań oparta jest na zaangażowaniu: zmysłów, wyobraźni i emocji. Każdy z uczestników, niezależnie od wieku i zdolności może odnaleźć odpowiednią dla siebie formę twórczej ekspresji i poczuć się prawdziwym współtwórcą całej historii.

„W ogrodzie…" – spotkanie z bajką filozoficzną
19 lutego (niedziela) godz. 13.00
Muzeum Literatury