☰ menu

Spotkania Rodzinne w Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie

sob.
18.05.2013

 

„Spotkania Rodzinne"

W maju proponujemy:

1 maja (środa) – „Papugi świata"
4 maja (sobota) – „W krainie mamutów"
12 maja (niedziela) – „Zabawa z obrazami"
18 maja (sobota) – „Zwierzęta Czarnego Lądu"
26 maja (niedziela) – „Zwierzęta naszych lasów"

W czerwcu proponujemy:

1 czerwca (sobota) – „Jaki to liść, jakie to drzewo ?"
9 czerwca (niedziela) – „W krainie mamutów"
15 czerwca (sobota) – „W myśliwskim salonie"
23 czerwca (niedziela) – „Czy wrona to żona gawrona ?"
29 czerwca (sobota) – „Zwierzęta naszych lasów"

Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz. 11.00

Udział w spotkaniach rodzinnych prosimy zgłaszać z trzydniowym wyprzedzeniem, pod numerem telefonu: 503 173 980.
Warunkiem uczestnictwa w Spotkaniach Rodzinnych jest wykupienie biletu rodzinnego za 30 zł (dla maksymalnie 5 osób). Dla uczestników zapewniamy zwiedzanie wszystkich ekspozycji z przewodnikiem bezpłatnie. Spotkania realizujemy, przy zgłoszeniu minimum 4 rodzin.

Istnieje też możliwość indywidualnego zamówienia przejażdżki dwunasto osobowym powozem konnym w Dolinie Cybiny. Powóz można zamówić po nr telefonu : 61/818 44 25

Opis zajęć:

„Co jedzą drapieżniki?"
Opowiemy o zwierzętach, które polują na inne swoje ofiary bo muszą jeść mięso. Pokażemy je i wyjaśnimy dlaczego są potrzebne w przyrodzie. Będą też kolorowanki, układanki i gry.

„Jaki to liść, jaki to kwiat, jakie to drzewo?"
Dzieci samodzielnie wykonują zielnik, wykorzystując zebrane podczas spaceru w uzarzewskim parku liście, na podstawie wyglądu liści i ich kształtu uczą się rozpoznawać drzewa.

"Czy wrona to żona gawrona?"
Czy wiecie, że sójka z niebieskim piórkiem to kuzynka czarnego jak smoła kruka?. Opowiemy o innych jego krewnych i o tym, co ich dzieli.

„Papugi świata"
W ekspozycji z papugami proponujemy spotkanie z najpiękniej ubarwionymi ptakami świata, z ich życiem i charakterystycznymi cechami. Nauczymy się rozpoznawać wygląd niektórych z nich oraz ich głosy.

„W myśliwskim salonie"
Dzieci zobaczą jak wyglądał salon myśliwski w dworach szlacheckich, będą szukać zwierząt na obrazach, rzeźbach oraz meblach i rozpoznawać je. Poznają pracę myśliwego oraz wybrane zwyczaje łowieckie.

„Zabawa z obrazami"
Na obrazach Jana Sokołowskiego dzieci będą rozpoznawać i liczyć namalowane zwierzęta, ich środowisko i pory roku. Poznają też wybrane elementy gwary myśliwskiej. Poznają różne techniki malarskie i same namalują obraz.

„Zwierzęta bohaterami bajek"
Opowiemy o najbardziej lubianych i popularnych bohaterach bajek. Na podstawie krótkich fragmentów bajek będziemy odgadywać, kto to taki.

„Zwierzęta Czarnego Lądu"
W pawilonie egzotyki przyjrzymy się bliżej faunie Afryki. Dlaczego jest tam tak dużo zwierząt?

„Zwierzęta naszych lasów"
Przyjrzymy się bliżej naszym rodzimym zwierzętom: jak wyglądają, czym się charakteryzują i w jakim środowisku żyją. Będziemy ich szukać w lesie, na polu i wodzie.

„Zwierzęta wiecznego śniegu"
Mimo że zima już za nami, warto wiedzieć gdzie znajduje się kraina wiecznego lodu i jakie zwierzęta tam żyją. Jak sobie radzą w tak trudnych warunkach żeby przeżyć?

„W krainie mamutów"
Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak wyglądali, gdzie mieszkali, jak i czym zdobywali pożywienie nasi przodkowie z epoki lodowcowej. Poznają wymarłe zwierzęta z tej epoki.

 

Exit mobile version