☰ menu

Spotkania i warsztaty dla Mam w Poznaniu

sob.-niedz.
15.10-16.10.2011

Tydzień Noszenia to czas promowania i rozwijania bliskości między rodzicami a dziećmi a także czas rozwoju osobistego rodziców. Przewidziano m. in. warsztaty noszenia dzieci w chustach dla osób początkujących, zaawansowanych oraz tematyczne. Ponadto w programie znalazły się warsztaty prowadzone przez doradcę laktacyjnego, doulę, fizjoterapeutę dziecięcego, położną. Tydzień Noszenia to także warsztaty poświecone rodzicielstwie bliskości, diecie w ciąży i diecie kobiety karmiącej, ekorodzicielstwu, pieluszkom wielorazowym BLW, językowi znaków dla niemowląt, masażowi shantala dla niemowląt oraz tańcowi z dzieckiem w chuście. Kulminacyjnym punktem Tygodnia będzie piknik „Chusta w tropikach", organizowany 16 października w Centrum Kultury Tropikalnej „Ecotropicana" przy ul. Małe Garbary, podczas którego przewidziano wykład dotyczący koncepcji kontinuum na podstawie książki „W gł1)ębi kontinuum", loterie (do wygrania min. chusty do noszenia dzieci), gry i zabawy dla dzieci, pokazy robotów LEGO i wiele innych atrakcji. Pełen harmonogram a także formularz zapisów – znajduje się na stronie internetowej stowarzyszenia „Poznań w chuście": www.chusty.net

Międzynarodowy Tydzień Noszenia to inicjatywa organizacji Babywearing International Inc., zajmującej się promowaniem korzyści, jakie daje noszenie dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Świętowanie Międzynarodowego Tygodnia Noszenia w naszym regionie koordynuje stowarzyszenie „Poznań w chuście". Zrzesza ono rodziców małych dzieci, promuje noszenie w chustach i miękkich nosidłach oraz rodzicielstwo oparte na bliskości i silnej więzi między rodzicami a dziećmi.

Patronat medialny nad imprezą objęła Gazeta Wyborcza, Radio Merkury, Telewizja ONTV, Portal dziecipoznan.pl, portal miastodzieci.pl oraz Wydawnictwo Mamania.

Partnerami akcji są: Klubo-kawiarnia „Gauganek", Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Kultury Tropikalnej „Ecotropicana", Zajęciarnia Familijna „Dwa Ślimaki", Przedszkole „Twórcze Łapki", Doradca Laktacyjny Joanna Adamiak, Poradnia psychologiczna Hipokampus, Migusie, Ośrodek Psychoterapii KONTAKT, W służbie bociana – indywidualna praktyka położnej, Rehakids – fizjoterapia dziecięca, Akces – edukacja, ekobaby.pl, Lenny Lamb, Szkoła Noszenia „Tulipanna", Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa „Gaja", Matami.pl, Natibaby, Rodzinne Gniazdo, Bliskość na starcie, Madame Goo Goo, Matrioszka.eu, Tuli, Dietadlazdrowia.com, Doula Marianna Szymarek, Fundacja Aktywności Lokalnej, Ideownia, Głośna.

Szczegóły i zapisy na stronie internetowej stowarzyszenia „Poznań w chuście": www.chusty.net