☰ menu

spektakle dla dzieci i dla dorosłych

niedz.
23.10.2011

TANCERECZKA I KOMINIARCZYK

Adaptacja i reżyseria: Luba Zarembińska

Obsada: Luba Zarembińska

Teatr Stacja Szamocin

LALKI Z PARASOLEK – czy to możliwe ?

Teatrzyk Stacji Szamocin opowiada historię miłości tancereczki i kominiarczyka, napisaną przez króla magicznej baśni Hansa Christiana Andersena. Dwoje ludzieńków, by się spełnić, wyruszają w daleki świat. Są narażeni na przeróżne trudne próby, a nawet niebezpieczeństwa.
A gdy już mogą być wolni i szczęśliwi, widzą przed sobą i ponad sobą ogromny świat. Świat, który jest "za duży" dla ich miłości i ich małych bijących serc. Wracają do domu, z którego uciekli, by chronić siebie i swą miłość. Na obracającym się stoliku pojawia się teatrzyk w formie okrągłych pudeł, pudełek i pudełeczek ,które chowają się jedne w drugim i ujawniają się widzowi wraz z akcją i kolejnymi scenkami. Lalki z parasolek – czy to możliwe ?

Stacja Szamocin kolejny raz proponuje teatrzyk przyjazny dziecku i stawia sobie za cel zainspirowanie dziecięcego widza pomysłami Luby i nakłonienie do samodzielnej próby swoich sił w teatrze. I tak jak w poprzednich spektaklach pojawią się piosenki śpiewane przez aktorki a capella i użyte zostaną pozytywki, tym razem z muzyką Mozarta. Oprócz tego najmłodszych widzów czeka wiele niespodzianek scenicznych, a wśród nich rekwizyty ozdabiane modną obecnie technika de coupache, które oczarowują i zaskakują.

„Tancereczka i kominiarczyk" jak w poprzednich miniaturach lalkowych Stacji Szamocin stwarza magiczną atmosferę do spotkania poprzez teatr dziecka i dorosłego, by porozmawiać na tematy ważne i bliskie sercu.

Spektakl trwa 45 minut + 15 minut edukacji lalkowej i muzycznej.
W programie omówienie i prezentacja różnych technik lalkowych, „zabawa w teatr", nauka piosenki i rozmowa o… Mozarcie.

DLA DOROSŁYCH:

23 października 2011 r.

Popremierowy pokaz surrealistycznego humoru najwyższej klasy!

Sznycel górski

Reżyseria: Michał Derlatka

Scenografia: Anna Dobrowodzka

Muzyka: Jan Mróz, Sówka Sowińska

Aktorzy: Piotr Srebrowski

Jakub Ehrlich

Bartosz Kisiel

Kacper Synowiecki

W projekt zaangażowani byli także pośrednio: Sonia Wolf (grafik) – logistyka/ Joanna Zygmuntowicz (architekt) – konsultacja, prowokacja, doping/ Paulina „Bibi" Borucka (seksuolog) – motywacja, inspiracja, stymulacja/ Jakub Grzybek (aktor) – wkład aktorski

Chcemy przybliżyć polskiej publiczności twórczość francuskiego mistrza absurdu i makabreski w nowatorskiej i niespotykanej na polskim gruncie konwencji. Zderzymy makabryczną treść z uwodzącą, zaskakującą formą. Realizowane w charakterze planszetowego, papierowego teatru teksty nabierają formy adekwatnie groteskowej do treści utworów „Sznycel górski" i „Szkoła nad przepaścią". Efektem eksperymentalnego zderzenia z Toporem jest odkrycie przez twórców konwencji „komiksu scenicznego", swoistego rodzaju teatru papierowej animacji czy teatralnej kreskówki dla dorosłych. Jest to świeża i innowacyjna, niedostatecznie eksploatowana w Polsce, forma rozrywkowa dla dorosłych odbiorców, będąca alternatywą dla tradycyjnych form humorystycznych: kabaretu, komedii i farsy.

Fragmenty recenzji:

„To interesująca propozycja dla widzów dorosłych. Spektakl nie próbuje konkurować z teatrem profesjonalnym, ale jest oryginalny. Zasługa to świetnej scenografii i muzyki. Młody reżyser Michał Derlatka zaskoczył wyobraźnią, niecodziennymi skojarzeniami i umiejętnością budowania nastroju. Polecam."

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki, 3 października 2011

„Najsilniejszą stroną "Sznycla górskiego" jest jego efektowna oprawa wizualna. Warto też podkreślić, że tylko jeden z występujących (Srebrowski) jest dyplomowanym aktorem, a pozostali są absolutnymi debiutantami. Ciekawym dopełnieniem przedstawienia jest wesoła, pogodna muzyka Jana Mroza i Sówki Sowińskiej."
Łukasz Rudziński, www.trojmiasto.pl, 2 października 2011

BILETY /

Bajkowa Niedziela: 10/15

Sznycel: 15/20 PLN

Kasa teatru:
tel. 58 555 22 34, 603-332-390, 609-690-038, czynna: poniedziałek – piątek 10.00 – 17.00 oraz zawsze na 30 min. przed spektaklem.
Sopocka Scena Off de BICZ

al. Mamuszki 2, Sopot,
Teatr Na Plaży
www.offdebicz.sopot.pl

offdebicz@sopot.pl

Bilet opiekuna Bajkowych niedziel dla dzieci upoważnia do wejścia na spektakl wieczorny i wzięcie udziału
w Bajkowej niedzieli dla dorosłych. W końcu przykład rodziców najlepszym nauczycielem dzieci!

ZAPRASZAMY!
Sopocka Scena Off de BICZ