☰ menu

spektakle dla dzieci

wt.-śr.
01.06-30.06.2010
Czerwiec 2010

01 czerwca, godz. 10:00, 12:00 Wszystko lata co ma skrzydła
02 czerwca, godz. 10:00 Wszystko lata co ma skrzydła
05 czerwca, dodz. 17:30 Bajka o księciu Pipo
06 czerwca, dodz. 11:00 Bajka o księciu Pipo
08 czerwca, dodz. 10:00 Bajka o księciu Pipo
09 czerwca, dodz. 10:00, 12:00 Bajka o księciu Pipo

12 czerwca, godz. 17:30 Szewczyk Dratewka
13 czerwca, godz. 11:00, 13:00 Szewczyk Dratewka
15-17 czerwca, godz.  10:00 i 12:00 Szewczyk Dratewka
18 czerwca, godz. 10:00 Szewczyk Dratewka

19 czerwca, godz. 17:30 Calineczka
20 czerwca, godz. 11:00, 13:00 Calineczka
21-23 czerwca, godz. 10:00 Calineczka
26 czerwca, godz. 17:30 Czerwony Kapturek
27 czerwca, godz. 11:00 Czerwony Kapturek

Wszystko lata co ma skrzydła

Każdy z pewnością zna to uczucie, kiedy balonik trzymany na sznurku urywa się nagle, wznosi do góry w przestworza i znika gdzieś na niebie.Bohaterowie spektaklu też utracili swoje baloniki ale zamiast smucić się i płakać, podejmują awanturniczą, pełną przygód wyprawę na Planetę Zagubionych Baloników. Przedstawienie pokazuje, że na skrzydłach wyobraźni można wznieść się w górę, nawet do nieskończonych kosmicznych dali…Spektakl, który grany jest bez słów to połączenie klaunady, wizualizacji i teatru lalkowego. Przedstawianie jest poetycką podróżą do krainy dziecięcych marzeń.

Przedstawienie dla dzieci od lat 3.
Czas trwania spektaklu 60 minut.

Bajka o księciu Pipo

Dojrzewanie dziecka jest nierozerwalnie związane z poznawaniem świata. To okres, w którym doświadczenia piękne splatają się z dramatycznymi. "Bajka o księciu Pipo" opowiada perypetie młodzieńca, który w poszukiwaniu swojej ukochanej odnajduje elementarne prawdy o świecie, o swojej rodzinie i ludziach, którzy go otaczają. Jego przygody, to splot świadomych decyzji, przypadku i nierzadko ślepego losu, ale warto je przeżyć, by dowiedzieć się czegoś o sobie i znaleźć prawdziwą wyśnioną miłość.
Reżyser spektaklu upraszcza filozoficzną baśń Pierra Gripari tak, by stała się przystępna i zrozumiała dla młodych widzów. Stosując konwencję klasycznego teatru lalek buduje świat klarowny i czytelny, w którym bohater opowieści, podróżuje po wielkim mieście. Celem tej podróży jest dojrzałość i wielka miłość. Spektakl Aleksieja Leliavskiego niepozbawiony humoru i dystansu do opowiadanej historii jest próbą dotknięcia zagadki istnienia. Pokazuje prawa rządzące przewidywalną naturą, gdzie wszystko odbywa się według określonego cyklu od narodzin do śmierci i pozbawiony reguł i logiki ślepy los, który podporządkowany jest jedynie przeznaczeniu.

Szewczyk Dratewka

Sztuka Marii Kownackiej należy do klasyki polskiej dramaturgii dla dzieci. Prześliczna królewna zostaje porwana i uwięziona przez smoka. Zrozpaczony Król wysyła jej na ratunek swoich żołnierzy, nie starcza im jednak odwagi, by zmierzyć się z okrutną bestią, wracają więc okryci hańbą. Tymczasem w zamku pojawia się dzielny szewczyk – Dratewka, który podejmie próbę oswobodzenia Królewny. Zanim jednak mu się to uda, będzie musiał zjednać sobie tajemniczego, czarnego kota i Babę Jagę. Atutem przedstawienia jest pomysłowa i wielofunkcyjna scenografia oraz lalki.

Calineczka
Spektakl "Calineczka" to nowa, ciekawa odsłona teatralna słynnej baśni H.Ch. Andersena. Sztuka Marka Ciunela to pełna humoru opowieść o przygodach Calineczki, jej małych problemach i wielkich radościach. Przedstawianie opowiada o tym, że warto być ciekawym świata, mieć własne zdanie i walczyć o swoje marzenia.
Niezwykła scenografia, która buduje na scenie świat tak wielki, jakim widzi go tytułowa bohaterka, ciekawa oprawa muzyczna oraz przezabawne dialogi gwarantują wspaniałą przygodę teatralną, a może i chwile wzruszenia.
Spektakl w żywym planie z udziałem lalek.

Czerwony Kapturek
Wydaje się wam, że znacie historię "Czerwonego Kapturka"? Ale czy znamy prawdziwą wersję tej bajki? A może przez całe dzieciństwo byliśmy wprowadzani w błąd. Nawet w znanej wszystkim historii tkwią detale, których nie dostrzeże się na pierwszy rzut oka. Rzeczywiście w naszej bajce będzie i mama, i Czerwony kapturek, i babcia, wilk i gajowy. Ale będzie coś jeszcze – magia barokowego teatru!Sztuka jest adresowana do wszystkich, którzy lubią historie "straszne", ale z happy endem. Na kanwie bajki Jana Brzechwy reżyser Piotr Tomaszuk stworzy żartobliwe i rozśpiewane widowisko familijne.

Kasa teatru:
(telefon: 022 845 16 76/77)
czynna odziennie (oprócz poniedziałków) w godzinach od 9.30 do 17.30,
soboty od 12.00 do 18.00, w niedziele od 10.00 do 14.00.

{{moduly ntltresc}}

Exit mobile version