Kwiecień 2010
07 kwietnia, godz. 09:00 i 11:15 Baśń o Rycerzu bez konia
08 kwietnia, godz. 09:00 i 11:15 Baśń o Rycerzu bez konia
11 kwietnia, godz. 11:00 i 13:00 Malutka Czarownica
12 kwietnia, godz. 09:00 i 11:15 Malutka Czarownica*
13 kwietnia, godz. 09:00 i 11:15 Malutka Czarownica*
14 kwietnia, godz. 09:00 i 11:15 Malutka Czarownica*
15 kwietnia, godz. 09:00 i 11:15 Calineczka – niezwykłe przygody*
16 kwietnia, godz. 09:00 i 11:15 Calineczka – niezwykłe przygody*
*Spektakle odwołane z powodu żałoby narodowej.
18 kwietnia, godz. 11:00 i 13:00 Calineczka – niezwykłe przygody
20 kwietnia, godz. 09:00 i 11:15 Przygody Odyseusza
21 kwietnia, godz. 09:00 i 11:15 Przygody Odyseusza
22 kwietnia, godz. 09:00 i 11:15 Przygody Odyseusza
23 kwietnia, godz. 09:00 i 11:15 Brzydkie Kaczątko
25 kwietnia, godz. 11:00 i 13:00 Brzydkie Kaczątko
26 kwietnia, godz. 09:00 i 11:15 Brzydkie Kaczątko
27 kwietnia, godz. 09:00 i 11:15 Malutka Czarownic
28 kwietnia, godz. 09:00 i 11:15 Malutka Czarownica
29 kwietnia, godz. 09:00 i 11:15 Czerwony Kapturek
30 kwietnia, godz. 09:00 i 11:15 Czerwony Kapturek
Baśń o Rycerzu bez konia
Współczesna baśń Marty Guśniowskiej o Rycerzu bez Konia i Koniu bez Rycerza, którzy wędrują przez świat i szukają siebie nawzajem. Dowcipne żonglowanie baśniowymi motywami, zaskakujące zwroty akcji: Księżniczka sama więzi się w wieży, wybrakowanym Rycerzem (bo bez Konia) gardzą i Łotrowie i groźny Smok, Czarodziej nie umie czarować, a krwiożerczy nietoperz okazuje się być malutką… Opowieść z przymrużeniem oka, a jednocześnie z morałem. Humorystyczne piosenki i dialogi oraz dobry rytm przedstawienia – bajka dla młodych widzów, ale śmiać się będą także dorośli. Nieschematyczne perypetie bajkowych bohaterów zaskoczą niejednych znawców bajek.
Malutka Czarownica
Malutka Czarownica to pełna perypetii opowieść o przyjaźni, wytrwałości, drodze do doskonałości i wreszcie umiejętności sprzeciwstawienia się złu. Malutka Czarownica tak potrafi wykorzystać magiczne zaklęcia, aby służyły nie tylko jej, ale wszystkim, którzy znajdują sie w potrzebie. Jej moc potrafi zmienić złe intencje innych, a także wymierzyć karę tym, którzy nie mają litości dla słabszych. Reżyser spektaklu Lech Wroński wraz z aktorami Teatru Groteska otworzą wrota do krainy czarów. Zobaczymy aktorów w żywym planie w kolorowych kostiumach i maskach, a także fantazyjne, pięknie animowane lalki. Wartka akcja i zaskakujące zakończenie – wszystko w bajkowej scenografii Jana Polewki i w rytm porywającej muzyki Ewy Korneckiej. Pomysłowe piosenki i zaklęcia Barbary Cieślak sprawią, że nie tylko młodzi widzowie, ale i ci trochę starsi dadzą się porwać magii teatralnego świata. Historia z morałem, która uczy odwagi posiadania własnego zdania i stawania w obronie innych, opowiedziana w sposób lekki i zabawny, a jednak skłaniająca do refleksji…
Calineczka – niezwykłe przygody
Andersenowska baśń o pięknym elfie, którego czeka wiele przygód, nim odkryje, czym jest prawdziwa miłość. Niezwykła uroda oraz dobre serce Calineczki zjednują jej wielu przyjaciół, ale też nieraz wystawiają ją na niebezpieczeństwo – czynione dobro powraca jednak zwielokrotnione. Pomysłowe techniki lalkowe i kostiumy przeniosą widzów w przyjazny, bajkowy świat. W spektaklu wykorzystane zostały także techniki multimedialne, które szybko przeobrażają scenerię przygód Calineczki, dodając całości dodatkowe walory plastyczne. Rytmiczne, kolorowe, zabawne i zarazem pouczające przedstawienie dla najmłodszych.
Przygody Odyseusza
Powrót Odyseusza jest historią wzlotów i upadków, opowieścią o nieustannym borykaniu się z własnymi słabościami i…namiętnościami. Bohater zdobywa szereg doświadczeń, które kształtują jego osobowość, kreują sposób patrzenia na rzeczy i idee, upewniają w słuszności wybranej drogi.Przedstawienie utrzymane jest w stylistyce teatru lalki, maski i aktora, wykorzystującej także konwencję teatru w teatrze. Nawiązując plastycznie do antyku, spektakl nie jest wierną kopią zjawisk zachodzących w sztuce w tamtym okresie, lecz jest raczej wariacją na temat czasów starożytnych, bliższą naszej współczesnej estetyce. Całość potraktowana została w sposób humorystyczny, pokazując patos tradycji z przymrużeniem oka. Dla przykładu: bogowie w naszej wersji są ludźmi z krwi i kości, którzy, choć władają gromami, także mają swoje wady, bóle i troski.
Spektakl dla widzów od 10 roku życia, czas trwania: 1 godz. 15 min.
Brzydkie Kaczątko
Spektakl powstał na motywach baśni H. Ch. Andersena, a właściwie powstaje w trakcie pisanie bajki przez autora. W domu pana Andersena wszyscy domownicy chodzą na palcach, żeby nie przeszkadzać w powstawaniu kolejnej bajki. A bajki nie da się zwyczajnie napisać. Bajka musi się sama urodzić. Albooo… wykluć. Więc może z jajka? Skoro z jajka, to bohaterem zostaje brzydkie kaczątko, które po wielu bolesnych doświadczeniach z szarego pisklęcia przemieni się w pięknego łabędzia. Ta naturalna w przyrodzie kolej rzeczy stanie się w teatrze źródłem poetyckiej metafory. Źli ludzie, ukryci pod kostiumami zwierzęcych postaci, dostrzegli tylko szarą powierzchowność głównego bohatera. Dopiero mądre i dobre łabędzie odkryły w nim wewnętrzne piękno.
Bajka kończy sie morałem: "Każdy może być bogaty, gdy tylko sięgnie ręką po obłok, każdy może być piękny, wystarczy, że zakwitnie w nim dobro".To teatralna zabawa w wymyślanie bajki. Bohaterowie powstają na oczach widzów z koszyka wiklinowego, kanapy i kolorowych chustek. Spektakl operuje różnorodnymi środkami teatru lalek: lalki animowane przez aktorów, maski i kostiumy. Wszystko po to, aby przedstawienie mogło zainteresować i – mamy nadzieję- zachwycić widzów. Przedstawienie w dwóch aktach oprawione jest barwną i zabawną plastyką Pawła Pawlaka oraz muzyką Krzysztofa Dziermy.
Czerwony Kapturek
"Czerwonego Kapturka" powinni poznać wszyscy. Dlatego właśnie, z myślą o najmłodszych widzach, przygotowaliśmy bajkę wg scenariusza Jana Brzechwy.
Proponowana przez nas wersja popularnej historii to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany musical dla dzieci, który – mamy nadzieję – będzie świetną okazją do zabawy także dla rodziców.
Spektakl dla dzieci od najmłodszych lat, czas trwania: 1 godz. 35 min.
Rezwerwacja biletów:
od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00, tel. 12 633 37 62, tel./fax 12 632 92 00
centrala 12 633 48 22, 12 631 81 80 wew. 227, 238, 252, rezerwacja@groteska.pl, http://www.groteska.pl/
{{moduly ntltresc}}