Marzec 2010
03 marca, godz. 10:00, 12:00 Zielony wędrowiec
04 marca, godz. 10:00 Zielony wędrowiec
05 marca, godz. 11:00 Zielony wędrowiec
06 marca, godz. 17:30 Zielony wędrowiec
07 marca, godz. 16:00 Zielony wędrowiec
07 marca, godz. 10:00 Tygryski
10 marca, dodz. 10:00 Buratino
11 marca, dodz. 10:00 12:00 Buratino
12 marca, dodz. 10:00 Buratino
13 marca, dodz. 16:00 12:00 Tygryski
14 marca, dodz. 10:00, 11:30 Tygryski
20 marca, dodz. 17:30 Jaś i Małgosia
21 marca, dodz. 12:00, 16:00 Jaś i Małgosia
27 marca, dodz. 10:00 11:30 Tygryski
28 marca, dodz. 10:00, 11:30 Tygryski
Zielony wędrowiec
Zielony wędrowiec, to poetycka, nasycona ciepłym humorem bajka dla najmłodszych dzieci (5 – 8 lat) o przyjaźni, ksenofobii, tolerancji i potrzebie marzenia. A także o sztuce bycia innym. Jej bohater, Stworek – mieszkaniec szarej Stworii, pewnego ranka Budzi się zielony. Szara rzeka pokazuje mu jednak szare odbicie, bo Stworia nie zna innych kolorów. Stworek postanawia więc wyruszyć w świat na poszukiwanie zielonej rzeki, by na własne oczy zobaczyć swoją zieloność. Chce także udowodnić wszystkim szarym stworkom, że inne kolory istnieją. Jego niezwykła wędrówka będzie wiodła przez barwne krainy – od błękitnej po zieloną. A mieszkańcy każdej z nich powitają Stworka inaczej: w krainie błękitu będą chcieli na siłę uczynić go błękitnym; w krainie czerwieni powitają go jako kogoś wyjątkowego, godnego królewskiej korony; w krainie żółci – królestwie zabawy – Stworek zrozumie, że wszystkie kolory są równe; w krainie białej mgły zobaczy, że kolory potrafią też zniknąć; natomiast w krainie zieleni przestanie być wreszcie inny – będzie zielony jak wszyscy.
Tygryski
Przedstawienie zrealizowane w ramach programu "Teatr dla dzieci najnajmłodszych" adresowane jest do widzów nawet poniżej 3-go roku życia. "Tygryski" – sceniczna adaptacja znanego wiersza Joanny Papuzińskiej z cyklu "Poczytaj mi mamo" – to sztuka dostosowana do najwcześniejszych etapów rozwoju dziecka. Łączy prostą fabułę z elementami zabawy. Mała Asia ubrana w piżamkę, "całą w tygrysy", nie może zasnąć, bo niesforne, namalowane tygryski ożywają nocą i wyczyniają najdziksze harce. Do akcji wkracza mama, ujarzmia tygryski zamykając je w szafie. Rano otwierają się przed tygryskami drzwi szafy, a za nimi cały mikroświat ogrodu. Zanim wrócą na piżamkę Asi, poznają rośliny i owady, ich osobliwość i odrębność, kolory i kształty, szmery i dźwięki. W przyjaznej przestrzeni foyer teatru, gdzie grany jest spektakl dominuje faktura tkaniny. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w wieku przedszkolnym i przedprzedszkolnym.
Buratino
Przedstawienie Buratino to sceniczna wersja jednej z najpiękniejszych opowieści dla dzieci „Złoty kluczyk czyli Niezwykłe przygody pajacyka Buratino” napisanej przez Aleksego Tołstoja w 1936 r. Pajacyk Buratino jest krewnym drewnianego ludzika Pinokia, bo podobnie jak on został wystrugany z polana i rozpoczął życie samodzielnie poruszającej się lalki. Buratino nieświadomy niebezpieczeństw, jakie przynosi świat rzucił się w wir najdziwniejszych przygód. Prawdziwe szczęście przyniósł mu dopiero złoty kluczyk, który otworzył przed nim drzwi teatru, gdzie miały się spełnić jego marzenia o sławie i radości artysty.
Jaś i Małgosia
Do bajki „Jaś i Małgosia” reżyser Lech Chojnacki wprowadził wątek troski
o zgodę w rodzinie. Drwal i jego żona postanawiają po wsze czasy położyć kres kłótniom swoich dzieci. W tym celu aranżują sytuacje wzięte wprost z baśni
o Jasiu i Małgosi. I tak rodzeństwo pozostawione samo sobie, w obliczu spotkania ze złą czarownicą zrozumie, że powinno się wzajemnie wspierać, dodawać odwagi i trzymać się razem. Przedstawienie grane w dwóch planach: aktorskim i lalkowym.