☰ menu

asystent reżysera – Katarzyna Kawalec
scenografia – Pavel Hubička
muzyka – Piotr Klimek
muzykę do przedstawienia nagrał zespół w składzie – Mateusz Czarnowski, Gustaw Bachorz, Wiktor Szostak, Jarek Izdepski
obsada – Krzysztof Grzęda, Marta Parfieniuk-Białowicz, Andrzej Korkuz, Mariusz Wójtowicz, Jacek Pysiak

Wszędzie jest biało, bezkresny śnieg i trójka pingwinów, które w tym jednostajnym krajobrazie
zaczynają toczyć wartki spór o tego, kto ów świat stworzył – o Boga, czy był wystarczająco pomysłowy, czy w ogóle istnieje, jaki jest. Kłócą się, irytują, jeden z pingwinów opuszcza towarzyszy. Zaczynają nadciągać dziwne chmury, spadają pierwsze krople deszczu, nadlatuje Gołąb głosząc nadejście wielkiej powodzi i akcję zbierania wszystkich zwierząt na Arce Noego. Przynosi dwa bilety, a przecież pingwiny są trzy. Dwójka pingwinów wbrew zakazom decyduje się na karkołomny plan przemycenia na Arkę swojego trzeciego kompana. Wszak przyjaciół, nawet kłótliwych i irytujących, w biedzie się nie opuszcza. Bez patosu, w lekkiej, dowcipnej formie padają pytania o sprawy podstawowe: przyjaźń, lojalność, Boga. Wybitny spektakl, będący bez wątpienia najlepszą, polską realizacją dramatu Ulchricha Huba Na Arce o ósmej, mówiący o sprawach fundamentalnych zarówno dla ludzkiej egzystencji, (miłości, przyjaźni), jak i teologii (zmagając się z pytaniem o istnienie Boga), to efekt spotkania wyjątkowych ludzi o niepohamowanej wyobraźni i inteligencji. Spektakl jest kolejną brawurową realizacją Pawła Aignera, znanego z niekonwencjonalnych, bezkompromisowych realizacji, pełnych śmiałych rozwiązań scenicznych.

Teatr Baj Pomorski

– przedstawienia zespołu łączą różne konwencje teatru lalkowego z grą aktorską w żywym planie
i nowoczesnymi technikami multimedialnymi. Teatr realizuje klasykę literatury dziecięcej, teksty literatury współczesnej i nowej dramaturgii dla dzieci i młodzieży. Stałe miejsce w repertuarze zajmują także przedstawienia dla dorosłych. Obecny dyrektor Baja Pomorskiego, Zbigniew Lisowski, czyni z toruńskiej sceny lalkowej teatr otwarty, żywo reagujący na potrzeby miasta i trendy współczesności. Siedziba zespołu znajduje się w niezwykłym obiekcie architektonicznym, przypominającym wielką, drewnianą szafę.

OBSERWATORIUM SZTUKI DLA DZIECI – Seminarium / Estrada Poznańska, Scena na Piętrze

Poniedziałek, 17 października, godz. 15.00-19.00
18. Biennale Sztuki dla Dziecka – co się zdarzyło na Biennale?

Wtorek, 18 października 13.00-15.00
18. Biennale Sztuki dla Dziecka… i co dalej?

Bilety na spektakle oraz koncert do nabycie w kasie CK Zamek od 3 października, w godzinach 13.00-19.00.

Pełny program wydarzeń znajdą Państwo na stronie www.csdpoznan.pl