☰ menu

Spektakl dla Dzieci w Trójmieście

niedz.
11.04.2010
 – m.in. „Oj pid horojy" – czyli „Hej pod górę" lub „Oj pid wyszneju" – „Hej pod wiśnią". Posłuchamy także fletni Pana (instrument, na którym grał bożek Pan), koncertowej piły i popularnej harmonijki ustnej, która okazuję się wspaniałym koncertowym instrumentem. Na fletni Pana, która wyczaruje melodię o szybującym ponad Andami wspaniałym kondorze, śpiewającej niby syrena pile i harmonijce zagra oraz także zaśpiewa ukraińskie pieśni Valeriy Filipov. Pięknym dopełnieniem koncertu będzie występ zespołu tanecznego „Perełki" pod kierownictwem Ireny Stoppy, który przedstawi m.in. taniec rosyjski i opowieść o Lampie Aladyna. O niezwykłych instrumentach opowie i koncert poprowadzi Pani Basia – Barbara Żurowska – Sutt. Bajnutkowe koncerty w Teatrze Miniatura w Gdańsku są objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska. Zapraszamy. Trzeba tyko wykupić bilet wstępu do Teatru.

Kasa czynna od wtorku do piątku w godz. 9.00-15.00, sob./niedz.2 godz. przed spektaklem, tel. (058) 341 94 83.

Jedyny w Polsce cykl edukacyjnych koncertów-widowisk dla dzieci i rodziców "Bajnutek w Miniaturze "powstał w 2002 r. z inicjatywy Prezydenta Miasta Gdańska, który objął nad nimi honorowy patronat, oraz Gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. Barwne koncerty w sali Teatru "Miniatura" z udziałem wybitnych artystów Trójmiasta – śpiewaków, instrumentalistów, zespołów kameralnych, chórów – przedstawiają w atrakcyjnej dla młodej widowni formie programy o walorach artystycznych i dydaktycznych.
Podawane są wiadomości o muzyce – od najprostszych, poprzez utwory solowe, muzykę kameralną do dzieł większych, z chórem i orkiestrą. W koncertach biorą udział artyści Opery Bałtyckiej, Filharmonii Bałtyckiej, Teatru Muzycznego, pedagodzy Akademii Muzycznej i Szkół Muzycznych w Gdańsku.

Data: 11 kwietnia 2010, Godzina: 17.00

Miejsce: Teatr Miniatura, ul. Grunwaldzka 16