☰ menu

Spektakl dla dzieci – Teatr Barnaby

sob.
24.08.2024
Zapraszamy do Teatru Leśnego we Wrzeszczu na dwa spektakle dla dzieci w wykonaniu lalkowego Teatru Barnaby!

Godz. 12:00 – „Zorza córka morza”

Niemal sto lat temu Artur Oppman napisał historię o malutkiej dziewczynce – Zorzy, która traci ojca wskutek nieszczęśliwego wypadku. Rybak któregoś dnia wypłynął w morze na łowy, by zapewnić pożywienie dla swej rodziny, i zaginął, porwany przez sztorm. Poruszona córka bez zastanowienia wyruszyła na poszukiwania ukochanego taty. Kogo spotkała na swej drodze? Czy odnalazła rybaka? Reżyserem i autorem scenariusza jest Marcin Marzec.

Godz. 14:00 – „Calineczka”

Każdy zna historię malutkiej dziewczynki, która jest mniejsza od łupiny orzecha, ale czy znacie naszą Calineczkę? Jeśli nie, to koniecznie musicie ją zobaczyć́ w naszym marionetkowym przedstawieniu. Przeniesiemy się do baśniowej krainy, w której chrabąszcz przeleci tuż nad naszą głową, a ropucha zarechocze tak głośno, że nawet kret to usłyszy… Co z tego wyniknie? Zobaczcie sami. Magiczne stworzenia ze świata „Calineczki” wcale nie są takie straszne. Jeżeli posłuchacie ich historii, z pewnością̨ się̨ z nimi zaprzyjaźnicie. Reżyserem spektaklu i autorem tekstu jest Tomasz Man.

Spektakle przeznaczone dla dzieci w wieku 5+

TEATR BARNABY – Założony w 2014 roku w Gdańsku autorski teatr lalkowy. Pomysłodawcą i założycielem teatru jest Marcin Marzec – aktor, reżyser, konstruktor lalek, pedagog.

WSTĘP BEZPŁATNY!

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu ProfiKultura. „ProfiKultura Gdański Program Profilaktyki Uzależnień Cyfrowych” zrealizowano ze środków “Szczegółowego Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańska na rok 2023”.