☰ menu

niedz.-wt.
29.05-31.05.2011
reż. Igor Gorzkowski
obsada: Bartłomiej Bobrowski, Przemysław Stippa, Marta Chodorowska, Anna Gajewska, Bartosz Mazur, Wiktor Korzeniewski
Spektakl powstał na podstawie ostatniej książki Tove Jansson o Muminkach. Choć Muminki występują tu jedynie we wspomnieniach innych postaci, spektakl nie stracił nic z muminkowego ducha.
Kończy się lato. Przyjaciele Muminków wybierają się do nich w odwiedziny. Wpadli na chwilę, licząc na serdeczne przyjęcie. Ale Muminki zniknęły. Goście, pozostawieni samym sobie, muszą zmierzyć się nie tylko z nietypową sytuacją, ale też z własnymi lękami, kompleksami i kompromisami wobec pozostałych. Jest wśród nich irytujący Paszczak, mały Homek, zgryźliwy wuj Truj, zarozumiała Mimbla, znerwicowana Filifionka i niezależny Włóczykij. Okaże się bycie razem wcale nie jest łatwe. Bywa tak, że trzeba zjeść cały słoik obrzydliwych korniszonów, żeby zwrócić na siebie uwagę.
Każdy z bohaterów inaczej odczuwa brak Muminków. Pojawia się pytanie, kim są tak naprawdę Muminki dla mieszkańców Doliny? Dlaczego ich nieobecność okazuje się tak dotkliwa? A wreszcie, za kim i za czym myślami tęsknimy.
29 maja o godz. 12.00  NIEDZIELA

1 czerwca o godz. 19.00. 2011 ŚRODA