☰ menu

Spacer z historią dzielnicy - Zaspa
sob.
11.09.2021
Wspólnie z Fundacją Machina Zmian zapraszamy na spacer historyczny po dzielnicy z przewodnikiem. Wydarzenie będzie uzupełnieniem do spotkanie (wykładu online) z historią dzielnicy w tle. Projekt dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk.

​ZBIÓRKA O 11:00 przy Zielonym Pomniku Jana Pawła II na Zaspie // Spacer potrwa 1,5 h.

Chcielibyśmy, abyście wyruszyli z nami w podróż po Zaspie i pogłębili refleksję nad miejscem zamieszkania. Niech ten spacer uzmysłowi nam wszystkim zmiany jakie zaszły w tkance miasta na przestrzeni wieków, zapozna z historią obiektów zabytkowych i znaczących dla miasta oraz dzielnicy.

Spacer poprowadzi Michał Ślubowski – doktorant na wydz. historycznym UG, specjalizujacy się w historii Gdańska i Pomorza. Na co dzień pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w redakcji portalu Pomorskie.eu zajmując się promocją regionu i komunikacją społeczną . Posiada uprawnienia przewodnika turystycznego min. po Gdańsku, Sopocie i Gdyni oraz pilota wycieczek.

Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia, np. tłumaczenia PJM – prosimy o wcześniejszy kontakt poprzez messengera z Fundacją Machina Zmian (https://www.facebook.com/FundacjaMachinaZmian/)