Podczas "spaceru" obejrzeć możemy nie tylko oryginały dokumentów ze Lwowa, Łodzi, Wilna, Poznania, Warszawy i Gdańska, wszystkie sprzed niemal wieku, ale również przedmioty związane z dawną bankowością : gabinet bankowca wraz z biurkiem i jego wyposażeniem, pamiątkowe fotografie bankierów i urzędników przy pracy i podczas wypoczynku, przedmioty codziennego użytku oraz perełki takie jak moneta z okresu Powstania Listopadowego czy XIX wieczne dzieła kaligrafii – dokumenty Banku Polskiego.
Dużą część wystawy zajmuje temat oszczędzania. Ukazane sposoby przekonania ludzi do składania swoich pieniędzy na lokatach oszczędnościowych i oryginalne akcje promujące oszczędzanie są pierwowzorami dzisiejszych wielkich kampanii prowadzonych przez banki na całym świecie.
W każdy czwartek i piątek października na dziedzińcu Ratusza w otoczeniu eksponatów, odbędą się wykłady o kulturze i historii bankowości, ekonomii, życiu społecznym i gospodarczym w Polsce. Poprowadzi je ekspert w tej dziedzinie, a zarazem pomysłodawca i twórca scenariusza wystawy – Przemysław Wiśniewski – prezes Fundacji Ulicy Bankowej i pracownik Związku Banków Polskich.
Partnerami wystawy "Spacer ulicą Bankową" jest: Urząd Miasta Gdańska, Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2010 kandydat, Dom Finansowy QS, Szkoła Fotografii Fotomedia, miesięcznik FOCUS Historia, Miesięcznik Finansowy BANK, Radio Plus, portal bankowości spółdzielczej BS.net.pl.
Wystawa otwarta w godzinach pracy Muzeum.
Bilety zgodnie z cennikiem MHMG (Oddział Ratusz Głównego Miasta)