☰ menu

Spacer dźwiękowy, czyli jak brzmi miasto?

sob.
16.06.2012

Dźwięki miasta – spacery dźwiękowe!

Jak brzmi miasto? Jaki jest krajobraz dźwiękowy Łodzi? Słuch to jeden z najbardziej obciążonych zmysłów w miejskim środowisku, a poświęcamy mu zaskakująco mało uwagi. Dźwięk w mieście to nie tylko uliczny hałas, ale szereg bardziej subtelnych rejestrów. Z początkiem Miastografu zaprezentujemy pierwszy etap pracy nad mapą dźwiękową Łodzi do której współtworzenia gorąco zachęcamy (wystarczy wysłać do nas trwający maksymalnie 60sekund nagranie wraz z opisem miejsca i datą). Podczas Miastografu odbędą się również dwa dźwiękowe spacery którego uczestnicy z zasłoniętymi oczami prowadzeni przez przewodników będą mogli doświadczać miasta głównie za pomocą zmysłu słuchu.

Z początkiem Miastografu zaprezentujemy pierwszą łódzką mapę dźwięków miasta i zaprosimy na dźwiękowe spacery po mieście:

12. czerwca g. 18.00 – spacer po centrum Łodzi, zbiórka pod MS2 (Muzemu Sztuki Współczesnej, Manufaktura) – prosimy wziąć ze sobą opaski na oczy, a chętni także sprzęt do nagrywania (nawet telefony komórkowe, mp3) i słuchawki.

16. czerwca g. 14.00 – spacer po WIMIe, zbiórka przy fontannie

Organizatorzy: Ekologie Miejskie, Muzeum Sztuki, Stowarzyszenie Topografie

Wydarzenie jest częścią  festiwalu Miastograf, który trwa w Łodzi 9-16 czerwca – czytaj więcej.

topografie.pl/miastograf/