☰ menu

Jak karmić piersią

czw.
19.09.2013

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Miejsca przyjazne kobietom karmiącym piersią w Sosnowcu" autorstwa Marty Sadowskiej.

Impreza odbędzie się 19 września o godz. 15.00 przy Placu Stulecia.

Sosnowiecki Dzień Matki Karmiącej Piersią

Organizatorzy akcji chcą, aby w Sosnowcu zwiększyła się liczba miejsc przyjaznych kobietom karmiącym piersią oraz świadomość społeczeństwa w zakresie tego jak ważne dla matki i dziecka jest karmienie piersią.

Podczas organizowanej imprezy, na kobiety w ciąży i matki małych dzieci oraz ich rodziny, czeka wiele atrakcji! Mogą m.in. wziąć udział w sesji fotograficznej przygotowanej przez Kamila Myszkowskiego i przystąpić do konkursu „Twarze macierzyństwa". Będzie także możliwość czynnego włączenia się w tworzenie mapy miejsc przyjaznych kobietom karmiącym piersią w Sosnowcu,poprzez podanie przy stanowisku komputerowym informacji na ich temat.

Tego typu miejsca mogą też zgłaszać firmy i instytucje. Stworzenie ich nie wymaga dużego nakładu finansowego. Wystarczy wydzielone pomieszczenie z krzesłem dla kobiety karmiącej i przewijakiem (jak jest taka możliwość to z umywalką). Miejsce do karmienia nie znajduje się w toalecie. Zweryfikowane miejsca zostaną naniesione na mapę pod adresem sosnowiec.eco21.pl.

W trakcie imprezy Niezależna Grupa Popularyzatorów Nauki EKSPERYMENTATORZY poprowadzi działania edukacyjne. Ich częścią będzie atrakcyjne stoisko popularnonaukowe, prowadzone przez doświadczonych dydaktyków. Będą także udzielane porady położnych (Weronika Banaś, Renata Jasińska) i doradcy laktacyjnego (Anna Pisarzowska) w zakresie m.in. fizjologii i odżywiania.

Podczas akcji na scenie wystąpi zespół Le FleuR. Ich muzyka jest swoistą mieszankę rocka, popu, gotyku i new romantic. W obecnym składzie grają od 2010 r. Zespół ma na koncie wiele koncertów w całej Polsce przed takimi zespołami jak: Kult, Myslovitz, Closterkeller, Agressiva 69.

Inicjatywa „Miejsca przyjazne kobietom karmiącym piersią w Sosnowcu" została nagrodzona w konkursie "Akcja: Zmieniamy świat – Wybierz najlepszy plan", stanowiącym część projektu "eco21.PL – partycypacyjny model kształtowania trwałego rozwoju lokalnego dla Europolu Śląsko-Krakowskiego". Projekt realizowany jest przez Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM przy wsparciu Szwajcarii, w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Całość wydarzenia poprowadzi Stowarzyszenie Passionis. Partnerami projektu „Miejsca przyjazne kobietom karmiącym piersią w Sosnowcu" są:
• Hufiec ZHP Sosnowiec
• Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych
• Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu
• Miejski Dom Kultury „Kazimierz" w Sosnowcu
• Medela Polska Sp. Z o.o.

Projekt został objęty honorowym patronatem prezydenta Miasta Sosnowca.