☰ menu

Sobotnia gra miejska

sob.
03.09.2011

Jan Ciepły mieszka w Warszawie i niedawno przeprowadził się do nowego bloku. Ponieważ spłaca kredyt, chciałby obniżyć koszty eksploatacyjne mieszkania, w tym koszty związane z ogrzewaniem. Próbuje znaleźć sposób, by zmniejszyć zużycie ciepła.

Już 3 września 2011 r. w rolę Jana Ciepłego będzie mógł wcielić się każdy warszawiak, biorąc udział w grze miejskiej organizowanej przez kampanię Warszawskie Ciepło.

Gra miejska to zabawa na pograniczu podchodów i gier komputerowych. Wymaga przemyślanej strategii i umiejętności kojarzenia faktów. Na czas jej trwania miasto zamienia się w planszę, a mieszkańcy przeżywają przygody niczym bohaterowie gier komputerowych – z tą różnicą, że wszystko dzieje się na żywo. Gracze nie siedzą przed monitorem, ale współpracują z innymi osobami, poznając jednocześnie miasto i zdobywając nowe informacje – w tym przypadku dotyczące miejskiej sieci ciepłowniczej i ogrzewania mieszkań.

Mapa gry kampanii Warszawskie Ciepło obejmuje teren Śródmieścia. Gracze powinni stawić się w punkcie startowym 3 września o godzinie 10.30, by odebrać karty do gry oraz uzyskać kilka cennych wskazówek. Gra rozpocznie się ok. 11.00. Zespoły będą miały trzy godziny na realizację zadań i zdobywanie punktów – elementów miejskiej sieci ciepłowniczej. Poza zadaniami głównymi, mogą rozwiązywać także dodatkowe, umożliwiające zwiększenie puli punktów. Informację o nich uczestnicy uzyskają m.in. od animatorów obecnych na terenie gry. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród trzem najlepszym zespołom, odbędzie się o godzinie 14.00.

Aby wziąć udział w grze, należy zebrać zespół liczący od 2 do 5 osób (mogą się w nim znaleźć osoby niepełnoletnie, ale powinny być one pod opieką osoby dorosłej), a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.warszawskiecieplo.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane od 19 sierpnia do 1 września 2011r. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe informacje dotyczące gry oraz regulamin znajdują się na stronie www.warszawskiecieplo.pl. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy mają ochotę w aktywny i atrakcyjny sposób spędzić sobotnie przedpołudnie.