☰ menu

Śląski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

niedz.
09.01.2011

Przyjdź do WPKiW na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Wielkimi krokami zbliża się Finał Wojewódzki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przypominamy, że spotykamy się 9 stycznia o godz. 9 przed bramą Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku. Znamy już plan imprezy, którą rozpoczniemy wraz z Jurkiem Owsiakiem.

Masa atrakcji przewidziana jest już na samym początku śląskiego finału WOŚP, który rozpocznie się biegiem masowym pod hasłem „Policz się z cukrzycą". Wezmą w nim udział prezydenci 14 miast Metropolii Silesia oraz piłkarze Ruchu Chorzów (w koszulkach piłkarskich z sercem Orkiestry). Rano rozpoczniemy także wielkie gotowanie śląskiego żurku (przeznaczonego przede wszystkim dla uczestników biegu). Żurek będzie przygotowywany pod okiem mistrza kuchni Klaudiusza Sevkovica

W przerwie technicznej (godz. 10-13), pozwalającej przygotować scenę do kolejnych atrakcji, przewidziane są imprezy towarzyszące. Wśród nich:
Psie zaprzęgi – dla dzieci (darmowy przejazd za datek na rzecz WOŚP);
Bryczki (kulig) – głównie dla dorosłych i rodzin (darmowy przejazd za datek na rzecz WOŚP);
Rzeźby lodowe – rzeźbienie napisu Metropolia Silesia (każda litera to oddzielna bryła lodowa o wysokości ok. 1,2 m) – ustawionego wzdłuż pasażu;
Licytacje przedmiotów przekazanych przez m.in. Ruch Chorzów, Metropolię Silesia, oraz WPKiW. Przez cały dzień trwania imprezy zaplanowana jest jedna, wiodąca licytacja – wagonu z węglem.
Mini Wesołe Miasteczko – karuzele przeniesione na teren pod zoo;
Plener malarski dla dzieci na dwudziestu sztalugach (najlepsza praca, oceniona przez artystów plastyków, zostanie przeznaczona na licytację).
Mecz piłkarskich gwiazd – reprezentacja Oldbojów Śląska kontra reprezentacja WOŚP (boczne boisko Stadionu Śląskiego, od godz. 11). Na boisku zobaczymy m.in. Waldemara Fornalika, Dariusza Gęsiora, Jana Furtoka i Marka Koniarka.
Stoiska promocyjne – prezentujące Metropolię Silesia.

Kolejne sceniczne atrakcje czekają nas od godz. 13. Ich plan przedstawia się następująco:

13.00 – 15.00 – Występy artystyczne śląskich wykonawców – Mirek Jędrowski, Duet Caro, Damian Holecki;
15.30 – 17.00 – zespół Dżem;
17.00 – 18.30 – zespół Pectus;
19.00 – 20.30 – zespół Feel;

Między występami zaplanowane są wejścia prowadzących i licytacje.

Tradycyjnie o godz. 20.00 w całej Polsce rozbłyśnie Światełko do nieba. W WPKiW nastąpi to w przerwie koncertu zespołu Feel (przy udziale 14 samochodów strażackich ze wszystkich miast Metropolii Silesia).

Zdjęcie: Materiały prasowe WOŚP