☰ menu

czw.-czw.
16.07-16.07.2015

16.07.2015, czwartek

Grzegorz Fijałek poprowadzi warsztaty dla dzieci

To wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów siatkówki plażowej: Grzegorz Fijałek, tworzący z Mariuszem Prudlem parę najlepszych zawodników tej dyscypliny w Polsce, poprowadzi w czwartek (16.07) od godz. 12 warsztaty dla młodych graczy!
Spotkanie zainauguruje nieoficjalnie łódzką edycję turnieju Plaża Open na rynku Manufaktury. W warsztatach mogą brać udział – oczywiście bezpłatnie – wszyscy chętni uczestnicy pomiędzy 8 a 16 rokiem życia. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma pamiątkową koszulkę.

Inicjatywa zapoczątkowana w zeszłym roku teraz wraca w szerszej formule. Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki wchodzi w życie projekt o nazwie „Siatkówka plażowa sportem rodzinnym – warsztaty siatkarskie z Grzegorzem Fijałkiem", w pięciu polskich miastach. Inauguracja projektu nastąpiła w Parku Śląskim w Chorzowie, 13 lipca. Następnie reprezentant Polski pojawi się w Łodzi (16 lipca), Gdańsku (10 sierpnia), Olsztynie (25 sierpnia) oraz swym rodzinnym mieście – Andrychowie (5 września). – Podczas zajęć z dziećmi chciałbym zaprezentować kilka podstawowych różnic między halową i plażową odmianą siatkówki, ale przede wszystkim pokazać dzieciakom i ich rodzicom, że przy niewielkim nakładzie sił i chęci można znaleźć świetny sposób na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu – tłumaczy swój zamysł Grzegorz Fijałek.

Warsztaty ze znanymi sportowcami są coraz popularniejszą inicjatywą w większości dyscyplin sportowych. Ich podstawowym zadaniem jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej. Nie inaczej ma się sytuacja z pierwszym tego typu projektem w siatkówce plażowej. – Najważniejszym celem tych zajęć będzie dla mnie pokazanie dzieciom, że warto odejść od komputera i pograć w piłkę z kolegami – mówi Grzegorz Fijałek, który jest świadom stojących przed nim barier – Niechęć do aktywnego spędzania czasu jest obecnie sporym problemem, ale mam nadzieję, że przy organizacji campów uda nam się choć w części powalczyć z tą negatywną tendencją.

Grzegorz Fijałek od 2008 roku występuje w parze z Mariuszem Prudlem. Tego samego roku zdobyli razem tytuł Mistrzów Europy do lat 23 oraz wicemistrzów Polski seniorów. W 2009 zostali mistrzami Polski seniorów. W 2011 w zawodach z cyklu World Tour na plaży w Stavanger zajęli 2. miejsce, co jest najlepszym wynikiem, jaki dotychczas osiągnęła polska para. Startowali również w mistrzostwach świata i Europy. Wspólnie zdobyli kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 i tym samym zostali pierwszymi w historii reprezentantami Polski w siatkówce plażowej na igrzyskach olimpijskich. Tam przegrali w ćwierćfinale zajmując ostatecznie 5. miejsce.

www.manufaktura.com