Self-Reg – samoregulacja u dzieci.
Jak wspierać dziecko w przeżywaniu trudności i napięć?
Zapraszamy na wykład.
Warunkiem tego, aby nasze dorosłe dzieci były szczęśliwe, jest stworzenie małym dzieciom przestrzeni do prawdziwego przeżywania w atmosferze akceptacji, empatii i zaufania. Dzieci wówczas najszybciej dowiadują się kim są i czego chcą. Nawet w trudnych chwilach pozostają sobą. Przy odpowiednim wsparciu dzieci rozwijają się ku samodzielności – radzeniu sobie z problemami i przeszkodami życia.
Na wykładzie chcemy zaciekawić rodziców światem trudnych przeżyć dziecka, zachęcić do jego lepszego zrozumienia, tak by w efekcie umieć je odpowiednio wesprzeć.
Będziemy inspirować do szukania odpowiedzi na pytania:
- Co się tak naprawdę dzieje z Twoim dzieckiem, gdy jest mu trudno?
- Jakie są przyczyny „niegrzecznego zachowania” Twojego dziecka?
- Czym jest stres u dzieci?
- Jak działa mózg dziecka? (w oparciu o najnowsze badania neurobiologiczne)
- Jak towarzyszyć dziecku w przeżywaniu silnych emocji?
- Jak budować samoświadomość dziecka?
- Jak pomóc dziecku w identyfikacji swoich stanów emocjonalnych?
- Co pomaga dziecku w samodzielnym radzeniu sobie z napięciami?
Zaproponujemy wachlarz ćwiczeń i sposobów wsparcia dziecka na drodze do samoregulacji w oparciu o metodę Self-Reg autorstwa dr. Stuarta Shankera.
KIEDY:
15.11 (środa) 18:00 – 20:00
GDZIE:
Przestrzeń dla rodziny, ul. Przy Bażantarni 11, lok. B2 (wejście od ulicy Borsuka, żółty budynek z turkusowym dachem, turkusowe ogrodzenie, środkowa furtka)
Koszt: BEZPŁATNEProjekt finansowany jest przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona): przestrzen@manzana.org.pl Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, tytuł i termin
Info:
Facebook: PRZESTRZEŃ DLA RODZINY
Seminarium poprowadzą:
Joanna Ogrodowska – Jestem psychologiem, certyfikowanym trenerem grupowym, psychoterapeutą, trenerem FamilyLab Polska. Od 2005 roku w Fundacji Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych MANZANA prowadzę warsztaty psychologiczne, psychoterapię i udzielam indywidualnego wsparcia psychologicznego. Pracuję z rodzicami, młodzieżą, nauczycielami.
Kieruję się filozofią Porozumienia Bez Przemocy, Rodzicielstwa Bliskości, propaguję wartości duńskiego pedagoga Jespera Juula. Przedkładam indywidualne potrzeby klienta nad konkretne metody pracy, dlatego korzystam z dorobku różnych podejść terapeutycznych. Wierzę w moc relacji.
Fascynuje mnie życie, drugi człowiek i ludzie w relacjach. Dziecko postrzegam jako kompetentnego, zintegrowanego człowieka, który do właściwego rozwoju potrzebuje prawdziwego kontaktu i akceptacji. W swojej pracy wspieram życie w rodzinie – relacje budowane na uznaniu potrzeb, emocji i pragnień. Wspieram innych na drodze do akceptacji, uznania i odkrywania tego, co w nas piękne.
Jestem współzałożycielką i Wiceprezesem Fundacji MANZANA. Jestem mamą Hani i Julii.
Kamila Broniarek – Jestem psychologiem i certyfikowanym trenerem warsztatu psychologicznego. Pracuję w podejściu Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, w ramach której rozpoczęłam certyfikację terapeutyczną. W Fundacji MANZANA od 2013r. wspieram rodziców na różnych etapach ich rodzicielskiej drogi. Pracuję także z młodzieżą szkolną oraz osobami bezrobotnymi.
Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym inspiruję się filozofią Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga. Bliska jest mi teoria więzi i nurt Rodzicielstwa Bliskości na niej zbudowany.
W pracy staram się inspirować rodziców do odkrywania własnej ścieżki rodzicielskiej, w zaufaniu do siebie i wierze w integralność i kompetencje dziecka. Uważam, że empatia i wzajemny szacunek są kluczem do zbudowania relacji.
W projekcie Przestrzeń dla Rodziny prowadzę wykłady, warsztaty, grupy rozwojowe oraz konsultacje indywidualne.
Prywatnie jestem żoną i nieustannie uczącą się mamą Zosi i Michała.