5.08. – 18.08.13
godz. 10.00 – 16.00
Rusza nabór do kolejnej edycji „Lata w teatrze"
Interesujesz się teatrem? Lubisz majsterkować? Marzysz o swobodnym unoszeniu się w powietrzu? Nie masz planów na wakacje?
Poszukujemy 25 osób w wieku: 14 – 19 lat, które chcą spędzić ciekawie czas, poznać nowych ludzi i świetnie się bawić.
Zapraszamy na bezpłatne dwutygodniowe warsztaty, które będą próbą pokonywania prawa grawitacji i poszukiwaniem spełnienia „odwiecznego marzenia człowieka o lataniu". W pierwszym tygodniu będziemy pracować wspólnie, a w drugim- w trzech grupach: aktorsko-akrobatycznej, muzycznej i scenograficznej. Zajęcia będą prowadzone przez wybitnych instruktorów związanych z Teatrem CHOREA. Grupa muzyczna i scenograficzna przygotuje oprawę spektaklu. Na dwa fiałowe pokazy zapraszamy do Willi Grohmana.
Co? „Lato w teatrze"
Kto? Teatr CHOREA
Kiedy? Codziennie pomiędzy 5 a 18 sierpnia 2013 roku, w godzinach: 10.00- 16.00
Gdzie? Willa Grohmana, ul. Tylna 9/11, Łódź
Zapisy/więcej informacji: chorea.warsztaty@gmail.com
lub pod numerami telefonów: 42 646 88 65, 506 103 207.
Instruktorzy prowadzący zajęcia:
Joanna Chmielecka, Dominika Krzyżanowska, Małgorzata Lipczyńska, Dorota Porowska-Podleśna, Janusz Adam Biedrzycki, Paweł Korbus, Suavas Lewy, Tomasz Rodowicz.
Osoby, które są zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach proszone są o wypełnienie krótkiej ankiety, którą można pobrać ze strony: www.chorea.com.pl
– – – – – – – – –
„Lato w teatrze" jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzą wakacje w swojej miejscowości. Projekt został zainicjowany w 2008 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i od sześciu lat jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
Teatralne półkolonie i warsztaty odbywają się między 29 czerwca a 1 września 2013 roku w trzydziestu miejscowościach w całej Polsce. Codziennie przez dwa tygodnie uczestnicy projektu pracują nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów w sprofilowanych grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej, dokumentacyjno-promocyjnej lub technicznej. Na koniec przedstawienie prezentowane jest w teatrze, domu kultury bądź przestrzeni miejskiej.
Warsztaty są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. Profesjonalni artyści mogą podzielić się doświadczeniem zawodowym i zaprezentować swoje metody pracy, a także poznać potrzeby i wrażliwość młodej widowni.