☰ menu

Rozkręć s-i-ę. Warsztaty aktorsko-muzyczne

wt.-wt.
04.06-25.06.2013
Termin: 22.07-2.08.2013 ( z wykluczeniem sobót i niedziel )

Godziny warsztatów: 10.00-14.00

Miejsce: Gdyńska Szkoła Społeczna, ul. Kapitańska 37

Organizatorzy: Gdyńska Szkoła Społeczna i Fundacja Pomysłodalnia

Koordynatorka: Magdalena Kajtoch

Finał: spektakl uliczny w przestrzeni miasta 2.08

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci i młodzieży, które chciałyby zapoznać się z różnymi technikami gry aktorskiej, wzbogacić swoje umiejętności ruchowe, odkryć możliwości wokalne pod kierunkiem znanych aktorek pracujących zawodowo w Teatrze Muzycznym w Gdyni, jednym z najlepszych w Polsce. Letnie warsztaty aktorsko-muzyczne to oferta dla dzieci wycofanych i aktywnych, u których pasje muzyczne i sceniczne dopiero kiełkują albo są na dobrej drodze, aby w przyszłości doprowadzić do osiągnięcia sukcesu artystycznego. Jest on możliwy dzięki skoordynowanym, profesjonalnym działaniom warsztatowym, wydobywającym wrodzony potencjał dziecka.

Program warsztatów:

Pierwszy tydzień 22.07-26.07

– integracja: zabawy ruchowe, sportowe, drama

– wybranie tematu wiodącego, określenie ram spektaklu

– praca z ciałem, w tym: rytmika, taniec przestrzenno-ruchowy, koordynacja ciała, pantomima

– ćwiczenia wokalne, w tym: emisja głosu, ćwiczenia rytmiczno-głosowe, ćwiczenia oddechu, dykcji, praca przeponą, nauka piosenek do finałowego spektaklu ulicznego z podziałem na głosy

– ćwiczenia słuchowe, w tym: z wykorzystaniem różnych instrumentów, improwizacje muzyczne

– etiudy z wykorzystaniem rekwizytu

– praca w grupie: umiejętność zagospodarowania sceny, gra z partnerem

– praca indywidualna: odkrywanie własnego potencjału

Drugi tydzień 29.07-2.08

– taniec przestrzenno-ruchowy, pantomima, ruch sceniczny, proste układy choreograficzne, elementy stepu, hip-hopu

– ćwiczenia rytmiczno-głosowe, nauka piosenek

– kompozycja muzyczna spektaklu

– budowanie spektaklu, praca nad rolą

– finał 2.08 w przestrzeni miasta

Warsztaty będą prowadzone na terenie Gdyńskiej Szkoły Społecznej, w salach lekcyjnych, jak również na terenie boiska i placu zabaw na terenie szkoły. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę pedagogiczną, jak również poczęstunek w postaci napoju oraz drożdżówki. Finałem działań będzie spektakl uliczny zaprezentowany w przestrzeni miasta ostatniego dnia warsztatów.

Koszt: 320 zł za całość

Wpłaty należy dokonać jednorazowo na konto Fundacji Pomysłodalnia:

Bank Millenium 78116022020000000235633158 do 20 czerwca 2013

Informacje szczegółowe będzie można uzyskać na spotkaniu informacyjnym 10.06.2013 o godz.17.00 w siedzibie Gdyńskiej Szkoły Społecznej, przy ul. Kapitańskiej 37. Informacji udziela również koordynatorka pod nr tel. 782-976-318 lub mailowo: pomyslodalnia@gmail.com