☰ menu

Rowery

niedz.
30.05.2010
Gdańska Kampania Rowerowa i Kulturalny Kolektyw Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na XIV Wielki Przejazd Rowerowy, który odbędzie się w niedzielę, 30 maja 2010 r.

Jest to największa w Polsce, uliczna demonstracja rowerowa, odbywająca się nieprzerwanie od 14 lat. Każdego roku przyciąga wielotysięczną rzeszę rowerzystów i rowerzystek. Grupuje wszystkich miłośników roweru, bez względu na wiek, płeć czy ulubiony sposób wykorzystywania roweru. Jest wyrazem jedności środowisk rowerzystów i naszego postulatu — uczynienia Gdańska miastem przyjaznym rowerzystom (a także rolkarzom i osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach!).

Przejazd jest także manifestacją rowerowej kultury — świętem muzyki, kolorów, wyobraźni, wolności i swobody ruchu ulicznego jaką ludziom na całym świecie daje rower.

Program imprezy:

od godz. 11:00 Zbiórka uczestników na ul. Rajskiej w Gdańsku, przy Centrum Handlowym Madison (od godz. 11 ulica zamknięta dla ruchu samochodowego); do godz. 11:45 muzyka na żywo — street party

godz. 11:45 Przedstawienie Prezydentowi Miasta Gdańska oceny ubiegłorocznych dokonań miasta w zakresie rozwoju infrastruktury rowerowej przygotowanej przez Gdańską Kampanię Rowerową oraz wręczenie Prezydentowi Miasta prezentu-niespodzianki od Gdańskiej Kampanii Rowerowej

godz. 12:00 Start Przejazdu na trasę ul. Rajska, ul. Podwale Staromiejskie, ul. Targ Drzewny, ul. Podwale Grodzkie, ul. Wały Jagiellońskie, Błędnik, Al. Zwycięstwa, Al. Grunwaldzka, ul. Bażyńskiego, ul. Wita Stwosza — Kampus Uniwersytetu Gdańskiego

ok. godz. 12:45 Zakończenie przejazdu na terenie Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza

12:50 Konkurs na najlepsze przebranie rowerzysty(-tki) i roweru — nagroda (rower miejski) ufundowana przez Centrum Rowerowe Buga Sport ul. Kartuska w Gdańsku

13:20 Start wyścigu kurierskiego Alleycat o Puchar Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Gdańskiego (I nagroda — 400 zł, II nagroda — 200 zł, III nagroda — 100 zł)

13:30 Pokaz prawidłowego zabezpieczania roweru

13:50 Pokaz ratownictwa medycznego (Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa Adiutare)

14:30 Prezentacja trójmiejskich grup turystyki rowerowej i wyjazd na Wielki Piknik Rowerowy nad jezioro Wysockie (dojazd nad jezioro i ognisko ok. godz. 16:00)

ok. 15:00 Zakończenie wyścigu Alleycat i wręczenie nagród, zakończenie imprezy

źródło: www.rowery.gdansk.pl