☰ menu

Rosyjska Majówka

pt.
20.05.2011

Podczas imprezy wystąpią zespoły działające przy Dziecięcej Szkole Muzycznej im. Dmitrija Szostakiewicza w Kaliningradzie – laureaci wielu konkursów międzynarodowych. Orkiestra rosyjskich instrumentów narodowych, Zespół cymbalistów „Kupalinka" oraz Zespół pieśni ludowej „Mładuszka" zaprezentują instrumenty narodowe, a także rosyjskie pieśni i zabawy ludowe. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

Spektakl „Lalkarz", który w ramach „Rosyjskiej majówki"

zaprezentuje Kaliningradzki Obwodowy Teatr Młodzieżowy „Eliksir", odbędzie się o godz. 18.30.

– W spektaklu maski i bohaterowie próbują znaleźć odpowiedź na wciąż aktualne pytanie – czy istnieją, a jeśli tak, to jakie są granice twórczości? Czy myśleli Czechow i Szekspir, że ich dzieła przekroczą wszystkie granice? Bogaty świat wywnętrzy ograniczają ramki, które zacierają się za pomocą Wielkiej Sztuki – mówi Aleksander Maciura, autor scenariusza i reżyser spektaklu.

Podczas „Rosyjskiej majówki" wszyscy miłośnicy kuchni rosyjskiej będą mogli skosztować ulubionej potrawy cara Aleksandra I – czyli Boeuf Stroganow. Częstować nim będzie "Restauracja Myśliwska" z Elbląga. Z menu restauracji można się zapoznać na stronie www.mysliwska.elblag.pl.