☰ menu

Rodzinne warsztaty w Rydlówce – KWIATKOWE SERWETKI

sob.
18.05.2013

Podczas warsztatów zapoznamy się z charakterystycznymi dla regionu krakowskiego, motywami haftów ozdabiających chusty czepcowe, koszule, gorsety, zapaski, znajdujące się w szafach i krakowskich skrzyniach izb muzealnych. Obejrzymy wzorniki haftów
z ornamentyką roślinną listki, kwiatki, motyw winnego grona ale i z serduszkami, palmetami i ślimacznicami, oraz różnorodnymi kombinacjami dziurek i ząbków wielu kształtów i rozmiarów. Z zabytkowych serwantek wyciągniemy tomiki poezji Lucjana Rydla, ozdobione rysunkami Stanisława Wyspiańskiego, przedstawiającymi właśnie tradycyjne wzory haftów. Pełni inwencji twórczej warsztatowicze, mali i duzi, fachowo pokierowani przez instruktorki ŻyWej Pracowni, samodzielnie ozdobią przy użyciu specjalnych barwników, płócienną tkaninę, która później może posłużyć za serwetkę, zakładkę do książek lub dekoracyjną aplikację na odzież.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc wszystkich chętnych do udziału w warsztatach prosimy o wcześniejsze ZAPISY

: tel. 600632062, 508237287, 601739358,
e-mail: rydlowka@zywapracownia.pl

Koszt: 40 zł – dziecko + rodzic, 20 zł – kolejne dziecko. W cenie wszystkie niezbędne materiały, zwiedzanie muzeum pod kątem tematu warsztatów oraz kawa i herbata dla wszystkich uczestników spotkania.

Rydlówka wciąż ŻyWa! zaprasza zarazem na kolejne warsztaty: 25.05 – czerpanie papieru, 1.06 – krakowskie wycinanki, 8.06 – zabawki ludowe, 15.06 exlibrisy, 22.06 – zioła Wyspiańskiego, 29.06 – biżuteria ludowa.

Więcej informacji na stronie organizatorów : www.rydlowka.com

SOBOTA 18 maja, godz. 14.00-16.00

Uwaga!
Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę. Mamy do rozdania 1 dwuosobowe zaproszenie na te wspaniałe warsztaty (rodzic+dziecko)!

Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia (o temacie "Rydlówka") wraz z imieniem i nazwiskiem na adres monikak@miastodzieci.pl.
*Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej 🙁