☰ menu

Rodzinne śniadanie na trawie z Marszałkiem Województwa – zapraszamy!

niedz.
31.08.2014

Gospodarzami spotkania będą: Marszałek Województwa Śląskiego Mirosław Sekuła, przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, przedstawiciele rodzin wielodzietnych z naszego województwa oraz partnerzy, którzy przyłączyli się do projektu „Śląskie dla rodziny"

, przyznając ulgi na swoje usługi. Podczas plenerowej konferencji dowiemy się, jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny, jak zostać partnerem akcji, jakie podmioty z naszego regionu honorują kartę oraz jakie są dalsze plany w zakresie wspierania rodzin wielodzietnych. W przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego, to tematy jak najbardziej aktualne zarówno dla rodziców jak i najmłodszych, których tego dnia również nie zabraknie. Na wszystkich czekają: domowe wypieki, zdrowa żywność oraz warsztaty dla dzieciaków w ramach Przystanku Śniadanie. Po konferencji (ok. godz. 11.30) można będzie porozmawiać z zaproszonymi gośćmi, napić się kawy, odwiedzić stoiska producentów zdrowej żywności a przede wszystkim – spędzić czas z rodziną, dlatego zachęcamy by tego dnia dziennikarze oraz uczestnicy spotkania pojawili się z dziećmi.

Akcja „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny" – startuje 1 września 2014 r., wpisuje się w ogólnopolską kampanię prowadzoną przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Program Polityki Rodzinnej Prezydenta RP „Dobry Klimat dla Rodziny".

Czekamy na Państwa od godz. 10.30 w Parku Powstańców Śląskich w samym centrum Katowic (tereny zielone za Pomnikiem Powstańców Śląskich niedaleko ronda).

Więcej informacji na temat akcji znajdą Państwo w załączniku. W razie pytań prosimy o kontakt: kontakt@slaskiedlarodziny.pl, zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej projektu www.slaskiedlarodziny.pl