☰ menu

Rodzinne Matinée. Katowice

sob.
15.02.2014

Proponujemy comiesięczne minikoncerty dla dzieci wraz z ich opiekunami. W czasie spotkań najmłodsi nie tylko będą słuchać muzyki i poznawać historię instrumentów, ale przede wszystkim nie będą do niczego zmuszani. Wysoki poziom artystyczny sprawi, że będzie to interesujące wydarzenie także dla dorosłych.

15 II 2014 / 11:00 / Sala Grudniowa
Spotkanie z Jazzowym Kotem, czyli Mikołajem Królem

To jest opowieść o takiej fest muzyce
Co wędrowała poprzez place i ulice
Nowy Orlean – takie miasto w Ameryce
Jazzem pachnące ponad dachy i piwnice

Dzisiaj razem zestroimy swoje głosy
Więc uwaga! – teraz w górę wszystkie nosy
Złota trąbka będzie wyznacznikiem losu
Odjedziemy w stronę słońca i kosmosu

Przytoczony powyżej tekst to fragment numeru popisowego i utworu uwerturowego edukacyjnego musicalu jazzowego dla dzieci Bajka o Jazzie. Specjalnie dla Matinée jeden z głównych bohaterów Bajki… wyskoczy z niej, by wyśpiewać wam, dlaczego tak ukochał właśnie muzykę jazzową. Jesteście ciekawi?

Akompaniament, prowadzenie: Zdzisław Smucerowicz

MIKOŁAJ KRÓL ‒ pochodzi z Żywca. Absolwent Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Żywcu. Od 2012 roku występuje w operach, musicalach i spektaklach Gliwickiego Teatru Muzycznego oraz doskonali umiejętności wokalne w Państwowym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach, laureat wielu konkursów muzycznych na terenie województwa (m.in. I miejsce w Powiatowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży Szkolnej w kategorii soliści i duety wokalne (Żywiec, 2012), Nagroda Grand Prix w II Festiwalu Talentu Dzieci i Młodzieży (Ustroń, 2012), Nagroda Grand Prix w III Festiwalu Talentu Dzieci i Młodzieży (Ustroń, 2013). Czasem spotkać można go również na deskach Dziecięco Młodzieżowego Teatru Muzycznego „Protalent – gra w".

Wstęp wolny. Informacje: bow@ck.art.pl, 32 609 03 31, 609 03 32 lub zdzislaw.smucerowicz@ck.art.pl