☰ menu

Rodzinna gra miejska w Krakowie.

pt.
20.05.2011

godz. 17.00 początek gry w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Barbakan (dziedziniec)
godz. 19.00 zakończenie gry w Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Barbakan (dziedziniec)

Regulamin gry:

I. Informacje ogólne:
1. Organizatorem konkursu jest Muzeum Historyczne Miasta Krakowa z siedzibą w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących STO im. Juliusza Słowackiego w Krakowie z siedzibą, ul. Stradomska 10, 31-058 Kraków
2. Gra jest przedsięwzięciem towarzyszącym wydarzeniu Noc Muzeów, organizowanemu przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

II. Zakres tematyczny:
– dzieje, kultura i sztuka Krakowa w czasach renesansu.

III. Ustalenia organizacyjne:
W grze pomocna może być znajomość następujących lektur :
Krzysztof J. Czyżewski, Królewska Katedra na Wawelu- przewodnik, Kraków 2002.
Marcin Fabiański, Złoty Kraków, Kraków 2010.
Kronika Krakowa, red. zespół pod kier. J. Małeckiego, A. Kurza, J. Wyrozumskiego, Warszawa 1996.
Michał Rożek, Przewodnik po zabytkach Krakowa, Kraków 2010.
Zagadkowy Kraków, red. P. Hapanowicz, W. Passowicz i M. Niezabitowski, Kraków 2004.

IV. Zasady gry miejskiej:
1. Udział w grze mogą wziąć zespoły rodzinne od 2 do 5 osób złożone z co najmniej jednej osoby dorosłej i dzieci do lat 12 (mogą to być rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami lub inne osoby dorosłe z dziećmi).
2. Zadaniem każdego zespołu jest odnalezienie 10 miejsc związanych z historią renesansowego Krakowa. Miejsca te podane są w „zagadkowej” formie na Karcie do Gry,
którą każdy zespół otrzymuje przed rozpoczęciem zabawy w Barbakanie.
3. W każdym z odnalezionych miejsc zespół uzyska wskazówkę, która będzie pomocna w ustaleniu miejsca ukrycia skarbu renesansowego Krakowa.
4. Zespół, który dotrze do tego miejsca jako pierwszy zdobywa skarb.
5. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 20 maja 2011 r. w Barbakanie o godz. 19.00
6. Wyniki finału zostaną ogłoszone stronie internetowej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (www.mhk.pl) oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących STO im. Juliusza Słowackiego (www.sto64.krakow.pl)
7. Nagrodą główną w grze jest cyfrowy aparat fotograficzny oraz cenne nagrody wydawnicze, dla pozostałych uczestników organizatorzy przygotowali atrakcyjne upominki.
8. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w przebiegu gry oraz prawo do ostatecznej interpretacji regulaminu. Decyzje ogłoszone przez jury konkursowego są ostateczne.
9. Informacje oraz regulamin gry jest dostępny na stronie internetowej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa www.mhk.pl w zakładce "Aktualności".
10. Grę koordynują następujące osoby, które udzielają dodatkowych informacji:
– Reprezentujący Zespół Szkół Ogólnokształcących STO im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Pan Zdzisław Bednarek, adres e-mail bednarek@sto64.krakow.pl., tel. (12) 421-67-45 w dni powszednie w godzinach 9.00-15.00,
– Reprezentujący Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Pan Piotr Hapanowicz, adres e-mail: p.hapanowicz@mhk.pl, tel. (12) 61-92-335 od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00.

Po zakończeniu gry o godz. 19.30 w Barbakanie zapraszamy dzieci z opiekunami na spektakl z udziałem Krzysztoforka Historie smocze, czyli co mogą smoki a czego nie zaraz dowiesz się, w reżyserii Dariusza T. Cywki, realizacja Teatr Otwarty w Krakowie. Widowisko zawiera zarówno elementy teatru żywego aktora jak i teatru kukiełkowo-lalkowego. Podczas spektaklu dzieci występują na scenie, stają się bohaterami bajki, uczestniczą w tworzeniu, co daje im niezapomniane wrażenia wspaniałej zabawy. Serdecznie zapraszamy!

 

Exit mobile version