☰ menu

Robotyka jest dla każdego!

pon.
06.10.2014

Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona, obowiązują mailowe zapisy:

karina.rojek@ikm.gda.pl.

Robotyka jest idealnym polem do nauki podstaw mechaniki, fizyki, elektroniki i myślenia projektowego, jej siła opiera się na naturalnej ludzkiej pasji do konstruowania wszelkiej maści pojazdów, urządzeń, budowli i wynalazków.

Warsztat skierowany jest do nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury i będzie mieć formę praktycznej prezentacji systemu LO FI Robot jako narzędzia w edukacji dzieci i młodzieży – mówi Karina Rojek, z Instytutu Kultury Miejskiej.

LO FI Robot to innowacyjny system do konstruowania robotów i nauki robotyki, opracowany w trójmiejskim Fab Labie, realizowany w całości jako otwarte oprogramowanie. Projekt ma na celu stworzenie atrakcyjnej i łatwo dostępnej alternatywy dla drogich systemów komercyjnych, takich jak np. Lego Mindstorms.

Konstruowanie pojazdów i urządzeń oraz wprawianie ich w ruch i nadawanie im indywidualnego charakteru, to radość sama w sobie. Zupełnie niezauważalnie przy okazji nauczyć się można podstaw mechaniki, elektroniki i programowania. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.lofirobot.com

Zajęcia odbędą się w dniu 6. października w g. 11-16, w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej, sala 108; udział jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: karina.rojek@ikm.gda.pl. Osobom spoza Trójmiasta zwracane są koszty podróży.

Akademia Nowych Mediów jest realizowana w ramach programu Medialab Gdańsk, który łączy kulturę, aktywizm społeczny, edukację i technologię. Akademia korzysta z doświadczeń zrealizowanych projektów Medialabu Gdańsk (efekty zeszłorocznych działań, m.in. materiały materiały edukacyjne „(Nie)bój się bloga!" oraz gra „Twoje Prawa w sieci", znajdują się na stronie www.pracownia.medialabgdansk.pl) i kontynuuje niektóre wątki programu, w szczególności ten poświęcony blogowaniu. Projekt „Akademia Nowych Mediów" jest dofinansowywany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej

Partnerzy: Fab Lab Trójmiasto, Zakład Filozofii Wychowania i Studiów
Kulturowych w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego, Fundacja 5medium, Stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Patronat medialny: miesięcznik Charaktery

Więcej informacji o Akademii Nowych Mediów na: http://www.akademia.medialabgdansk.pl/.