☰ menu

Repertuar Teatru Lalka na styczeń

Repertuar Teatru Lalka na styczeń
pt.-sob.
04.01-26.01.2019

Zapraszamy do zapoznania się ze styczniowym repertuarem Teatru Lalka w Warszawie.

W tym miesiącu przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji dla dzieci w każdym wieku. Szczególnie polecamy naszą grudniową premierę Alicja w Krainie Czarów w reżyserii Aleksieja Leliawskiego. W Teatrze będzie jeszcze można poczuć magię Świąt Bożonarodzeniowych dzięki spektaklowi Szopka krakowska. Ponadto w repertuarze znalazły się spektakle dla najmłodszych – Tygryski i dla tych nieco starszych: Krawiec Niteczka i Król Maciuś I. Zapraszamy także do zwiedzania kulis teatru oraz wzięcia udziału w warsztatach: lalkarskich Ele-mele-dudki Teatrzyk Malutki, filozoficznych Odważni filozofują, Parlament Króla Maciusia i Collegium Dzięciece. W cylindrze wyobraźni oraz w Teatrze Magii Macieja Pola.

SZOPKA KRAKOWSKA


T. i St. Estreicherowie
Reżyseria Bohdan Radkowski
Gramy: 2-3 stycznia godz. 11:00
4 stycznia godz. 10:00
5 stycznia godz. 17:30
6 stycznia godz. 12:00

Dla widzów od lat 4 do 100
Czas trwania spektaklu 95 min. /z przerwą/
„Szopka Krakowska” nawiązuje do polskiej tradycji „chodzenia” z szopką po kolędzie. Czas Bożego Narodzenia skłania do refleksji, do wspólnego śpiewania i słuchania kolęd. Spektakl Bohdana Radkowskiego, oparty na tekstach Tadeusza i Stanisława Estreicherów oraz Oskara Kolberga, wprowadza nas w niepowtarzalny bożonarodzeniowy klimat, dzięki połączeniu sztuki ludowej i teatralnej.

ALICJA W KRAINIE CZARÓW
Lewis Carroll
Adaptacja i reżyseria: Aleksiej Leliawski

Gramy: 8-10 stycznia godz. 11:00
11 stycznia godz. 10:00

Dla widzów od lat 8

Czy do tego, by znaleźć się w krainie snu potrzeba cudu?  A może jedynie wyobraźni i przekonania, że to właśnie za jej sprawą dziecięcy pokój jest w stanie przemienić się w przestrzeń fikcji i nonsensu?  Gdy zabawą rządzi dziecko, ucieczka od realności jest równie prawdopodobna, co szczęśliwy powrót do codziennego życia. Podróż, która przyniesie niespodzianki nie tylko tytułowej bohaterce, odbywać się będzie w planie lalkowym i aktorskim.

KRAWIEC NITECZKA
Kornel Makuszyński
Adaptacja, reżyseria i lalki: Jarosław Kilian
Muzyka: Grzegorz Turnau
Gramy: 12 stycznia godz. 17:30
13 stycznia godz. 12:00
15-17 stycznia godz. 11:0021
18 stycznia godz. 10:00

Dla widzów od lat 4
Czas trwania spektaklu: 60 minut
Akcja teatralnej adaptacji baśni Kornela Makuszyńskiego rozpięta została pomiędzy pracownią krawiecką a… niebem. Droga, jaką odbywa tytułowy bohater pełna jest przygód i niebezpieczeństw. W lalkowym przedstawieniu przyjaźń zostanie wystawiona na niejedną próbę, a serce nie raz zabije mocniej ze strachu albo z miłości.

KRÓL MACIUŚ I
Janusz Korczak
Adaptacja, dramaturgia: Martyna Lechman
Reżyseria: Daria Kopiec
Gramy: 19 stycznia, godz. 17:30
20 stycznia godz.12:00
22-23 stycznia godz. 10:00 i 12:00
24-25 stycznia godz. 10:00

Dla widzów od lat 7
Czas trwania spektaklu: 90 minut (z przerwą)
Jak to się dzieje, że dziecko bywa dojrzalsze i bardziej przenikliwe niż niejeden dorosły? Jak to możliwe, że dorosły okazuje się często bezradny wobec spraw, którym powinien stawić czoła? Baśń o małym chłopcu, który nie miał czasu na zabawę, bo przyszło mu rządzić krajem, Korczak kieruje tyleż do dzieci, co do dorosłych. I traktuje ich z jednakową powagą. Stawia pytania o sprawiedliwość, szczerość i tolerancję wobec drugiego człowieka. Te pytania, przypomniane po latach na scenie, brzmią niezwykle współcześnie.

TYGRYSKI
Marta Guśniowska
na motywach wiersza Joanny Papuzińskiej
Reżyseria: Agata Biziuk
Gramy: 26 stycznia, godz. 12:00 i 14:00
Dla widzów 1 +.
Czas trwania spektaklu: 50 minut
Sceniczna adaptacja znanego wiersza Joanny Papuzińskiej z cyklu „Poczytaj mi mamo” – to sztuka dostosowana do najwcześniejszych etapów rozwoju dziecka. Łączy prostą fabułę
z elementami zabawy. Mała Asia, ubrana w piżamkę „w tygrysy”, nie może zasnąć, bo niesforne, namalowane zwierzęta ożywają nocą i wyczyniają najdziksze harce. Do akcji wkracza mama i…. Co dzieje się dalej? Zobaczcie sami. W przyjaznej przestrzeni foyer teatru, gdzie grany jest spektakl, dominuje faktura tkaniny.

TEATR MAGII MACIEJA POLA
Gramy: 27 stycznia godz. 16:00 i 18:00
Dla widzów od lat 5
Czas trwania spektaklu: 80 minut

Najsłynniejszy polski iluzjonista, Maciej Pol, oraz Teatr Lalka zapraszają na niezwykły spektakl pełen magicznych efektów przygotowanych w oparciu o najnowsze osiągnięcia współczesnej sztuki iluzji oraz techniki. To barwne, familijne przedstawienie, w którym iluzjonista zabiera widzów w baśniowy świat, a każde dziecko może poczuć się prawdziwym czarodziejem. 
​Widowisko grane jest gościnnie.

WARSZTATY LALKARSKIE

ELE-MELE-DUDKI TEATRZYK MALUTKI
8 i 16 stycznia, godz. 9:00

Dla widzów od lat 5
Czas trwania 60 minut
Cykl warsztatów lalkarskich skierowanych do dzieci powyżej 5 roku życia, które chciałyby poznać zaczarowany świat teatru i dowiedzieć się, jak stworzyć prostą dekorację i jak zrobić własną lalkę teatralną. Z kolorowych szmatek, futerek, piórek, sznurków, patyczków i różnych przedmiotów codziennego użytku każdy z uczestników może własnoręcznie wykonać lalkę i wystąpić z nią w finale warsztatu. Warsztaty są nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do rozwijania indywidualnych zdolności dzieci.

ZWIEDZANIE KULIS TEATRU
9, 10 i 17 stycznia, godz. 9:30

Wycieczki po kulisach teatru i piwnicach PKiN czyli przestrzeniach zwykle niedostępnych dla widzów. Zaplecze sceny, garderoby aktorów, pracownie (lalkarską i konstruktorską), kabinę elektroakustyczną można zwiedzić wspólnie z aktorami Teatru Lalka, którzy są przewodnikami po tajnikach „kuchni” teatralnej.

COLLEGIUM DZIĘCIĘCE. W CYLINDRZE WYOBRAŹNI

5 i 19 stycznia godz.14:00
Collegium Dziecięce w nowym roku akademickim 2018/2019 kontynuuje wykłady dla małych studentów, zainspirowane ideą pierwszego Uniwersytetu Dziecięcego, który powstał w 2002 roku w Tybindze. Misją CD jest dostarczanie dzieciom wiedzy, jako realnego narzędzia rozumienia coraz szybciej zmieniającego się świata, w sposób nowoczesny i atrakcyjny.  Motto brzmi: „Chcę to wiedzieć!”
Dzięki udziałowi w zajęciach dzieci nauczą się koncentrować uwagę, rozwiną pomysłowość i twórcze myślenie, nauczą się analizy tekstu literackiego, usprawnią aparat mowy, rozwiną koordynację ruchową, poczucie rytmu, wrażliwość na dźwięk oraz zmysł estetyczny i wrażliwość na sztukę. Zajęcia pomogą im również radzić sobie z emocjami i wyrażać je, rozwiną kompetencje społeczne poprzez pracę w grupie oraz przełamią nieśmiałość. W podróży po świecie teatru ich przewodnikami i opiekunami będą osoby na co dzień związane z teatrem, cieszące się uznaniem i odnoszące sukcesy w swoich zawodach – aktorzy, reżyserzy, choreograf, scenograf, charakteryzatorka, kostiumograf, perkusista, pianistka, kompozytor i wokalistka.
Zajęcia maja charakter warsztatowy i odbywają się w Collegium Civitas oraz w Teatrze Lalka.

ODWAŻNI FILOZOWUJĄ
6 stycznia godz.13:30
13 stycznia godz.13:15
20 stycznia godz.13:45

Dla widzów od lat 5
Czas trwania 60 min.

Warsztaty filozoficzne prowadzone przez filozofki z Pracowni Filozoficznej Eureka!  Inspiracją do dysputy filozoficznej są spektakle Teatru Lalka. Zabieramy Was w podróż przez wyobraźnię, samodzielne myślenie, zastanawianie, dzielenie się i mierzenie się z wątpliwościami. Będziemy spierać się i wspierać w poznawaniu świata i człowieka. Argumentować swoje racje. Zapowiada się fascynująca zabawa.

PARLAMENT KRÓLA MACIUSIA
24 i 25 stycznia godz.11:45

To warsztaty, które nawiązują do tematyki poruszanej w książce i w spektaklu Król Maciuś Janusza Korczaka.
W demokratycznym społeczeństwie wszyscy obywatele są współodpowiedzialni za otaczającą rzeczywistość. Dzieci również mogą ją kreować i zmieniać na lepsze.
Na warsztaty zapraszamy klasy, które stworzą „Samorząd do zadań specjalnych”. Liczymy na to, że uda się nam wspólnie rozpisać program zmian. Porozmawiamy o prawach dziecka, a także o miejscach i osobach, do których można zwrócić się o pomoc w sytuacjach problemowych.

Bilety na spektakle w cenie 15zł – 35zł dostępne na stronie teatrlalka.pl
Bilety dostępne w sprzedaży on-line
Zapraszamy na naszą stronę na FB

Exit mobile version