☰ menu

Rekrutacja na Kolonie połączone z survivalem

Rekrutacja na Kolonie połączone z survivalem
pt.-niedz.
07.02-30.03.2025
Jeśli chcesz przeżyć wspaniałą przygodę spać na terenie zamkniętym w namiocie, a jednocześnie codziennie poznawać przyrodę – ta kolonia jest dla Ciebie. U nas połączysz dobrą zabawę z survivalem. Poznasz ciekawe osoby, z którymi przeżyjesz wiele przygód.

W programie obozu

  • nauka rozpalania ognia (doświadczenie)
  • nocne gry terenowe (odwaga)
  • wyprawa na bagna (przygoda)
  • budowanie tratwy (zdolność)
  • strzelanie z łuku (koordynacja)
  • terenoznawstwo (wiedza)
  • prywatna plaża (relaks)
  • biwakowanie w lesie (przetrwanie)
  • budowanie schronienia w lesie (odpowiedzialność)
  • tropienie (spostrzegawczość i wiele, wiele innych atrakcji.

 

Terminy

Turnus 1: 6 – 12 lipca 2025

Turnus 2: 27 lipca – 2 sierpnia 2025

Turnus 3: 10 sierpnia – 16 sierpnia 2025

Koszt 1900 zł za turnus/osoba, ale przewidujemy zniżki dla rodzeństwa.

Lokalizacja Fabryka Marzeń Świętochów pod Tarczynem, woj. Mazowieckie.

Zakwaterowanie Uczestnicy i kadra zakwaterowani będą w dużych namiotach. Podział na namioty będzie uwzględniał wiek, płeć oraz – jeżeli to będzie możliwe – preferencje uczestników podawane w czasie zgłoszenia na wyjazd. Uczestnicy będą spali na łóżkach typu kanadyjka. Będą mieli do dyspozycji koce. Uczestnicy śpią w śpiworach, które zabierają z domu. W każdym namiocie zostanie zamontowana półka na rzeczy uczestników.

Kto może być uczestnikiem obozu? Na obóz zapraszamy zarówno chłopców, jak i dziewczęta. Jeżeli to Twoja pierwsza obozowa przygoda, to nasza kadra na pewno pomoże Ci wdrożyć się w obozowe życie. Poznasz wielu nowych znajomych, którzy są Twoimi rówieśnikami. Na obóz może pojechać każdy. Od uczestników nie wymagamy żadnych specjalnych umiejętności.

Kadra To właśnie zaangażowana kadra jest naszym największym atutem. Są to osoby, których wspólną pasją jest praca z młodzieżą. Stale podnoszą swoje kwalifikacje i poszerzają horyzonty. Kadra obozu ma wszystkie konieczne uprawniania.

Transport We własnym zakresie.

Rezerwacje

Telefonicznie: 786 808 402 lub mailowo: b2b@fabrykamarzen.art

WYBRANE ELEMENTY PROGRAMU

Podchody Biegi na orientację to fascynujące zajęcia, które zapewnią nie tylko aktywność na świeżym powietrzu, ale także rozwijają umiejętności nawigacyjne i orientacyjne.

Wytwarzanie pochodni i magia ognia Po zmroku w gęstych puszczach lepiej widzieć. Zajęcia nauczą przygotować pochodnie i przenosić ogień na dłuższe dystanse, aby nie zgasł po pięciu minutach. Własnoręcznie przygotowane pochodnie rozpalimy późnym wieczorem na klimatycznym ognisku.

Zajęcia łucznicze Sprawdzimy jakie są między nimi różnice w praktyce. Dla mistrza celności wszystkich konkurencji czeka nagroda.

Kurs pierwszej pomocy Nie tylko nauka – u nas również częste symulacje i praktyczne wykorzystanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Zwracamy uwagę na to, żeby uczestniczy nauczyli się praktycznych umiejętności, które mogą się przydać w codziennym życiu.

Akcja przeciw pożarnicza Jak zachować się w sytuacji pożaru w lesie? Na takie i inne pytania opowiedzą nam zaproszeni eksperci.

Orientacja w terenie Po tych zajęciach już nikt nie będzie musiał martwić się, że zgubi się w lesie (np. na grzybach po powrocie do domu). Rozpoznawanie kierunków świata, rysowanie szkiców pokonanej drogi, odczytywanie map i wszystko co związane z rozpoznawaniem terenu pozwoli na doskonałą orientację.

Nauka rozpalania ognia Ogień towarzyszy nam od dawna. Najprościej użyć zapałek. Tylko co jeśli ich nie mamy lub pogoda je nam zniszczyła? Wtedy warto znać sposoby rozpalania ognia. Nauczymy się nie tylko tego. Dodatkowo będziemy umieli rozpalić ogień w trudnych warunkach pogodowych. Zajęcia z ogniem przejdą naturalnie w klimatyczne ognisko.

Budowanie szałasów Może się zdarzyć, że będziemy musieli spędzić noc w lesie. Ważne, żebyśmy byli bezpieczni. Nauczymy się więc budować szałasy tak, żebyśmy mogli poczekać do rana w naszym schronieniu nie zmarznięci i nie zmoczeni przez deszcz.

Kuchnia polowa W trakcie tych zajęć zbudujemy kuchnie polowe i urządzimy sobie wielkie gotowanie różnych przysmaków. Zupa, gulasz, podpłomyki na długo pozostaną w naszej pamięci.

Gry terenowe Wszystkie zajęcia uczą nowych i ćwiczą już nabyte umiejętności. Najlepszym sprawdzianem i utrwaleniem ich są właśnie gry podczas których w praktyczny sposób uczestnicy korzystają ze zdobytej wiedzy.

Nocne warty Czas wziąć odpowiedzialność za cały obóz. I za przezwyciężenie swoich lęków. Ten element programu jest tylko dla chętnych. Zwykle chętnych nie brakuje. Nic dziwnego, bo nocne warty pozostają w pamięci przez długi czas.

Ogniska Nie ma obozu bez ogniska. Gitara, płomień ogniska i śpiew tworzą magiczne chwile w trakcie naszych obozów. Udział w ognisku to czas na odpoczynek i integrację.

Znaki patrolowe Udając się gdzieś chcemy zostawić jakiś ślad dla naszych znajomych? Nie ma problemu tylko jak to zrobić, żeby wiedzieli gdzie szukać wiadomości. Znaki patrolowe dają możliwość informowania w sposób graficzny np. ułożonych patyków o tym co chcemy przekazać. Obce osoby nie będą miały tak łatwo.

Akcesoria militarne Każdy uczestnik kolonii będzie miał możliwość zobaczyć elementy oprzyrządowania żołnierskiego, bez którego wyjazd na poligon byłby niemożliwy.

Całodzienna wyprawa

Zapadła jedna z ostatnich nocy na obozie. Jesteśmy już gotowi wykorzystać wszystko, czego się nauczyliśmy. Noc spędzimy w naszych schronieniach, które zbudujemy. To będzie ekscytująca przygoda.

 

Exit mobile version