☰ menu

Razem z Brave Kids na Nadodrzu

sob.
29.08.2020
W ostatnią sobotę sierpnia Wrocław oddajemy dzieciom! Mimo trudów tego roku sprawimy, by nasze miasto stało się dla nich przestrzenią radości, spontaniczności i spotkania. Zapraszamy na niepowtarzalne święto dzieci – festiwal Brave Kids pod wrocławskim niebem.

Fundacja OPEN MIND, podobnie jak 15 innych wrocławskich wyjątkowych organizacji, zaprosiło na swoje osiedle NADODRZE dziecięcych i młodzieżowych artystów #BraveKids2020 do przestrzeni CRZ Krzywy Komin, który dla dzieci stanie się sceną tętniącą życiem, wielością barw i uśmiechów. Występom artystycznym towarzyszyć będą warsztaty, animacje i pokazy filmów.

Spotkamy się zarówno po to, żeby nauczyć się czegoś nowego, jak i po prostu, by pobyć razem i poczuć sąsiedzki klimat Nadodrza. Wszystkie dzieci otoczymy pozytywną energią płynącą z natury i twórczych działań. Najmłodsi będą mogli skorzystać z bezpłatnych warsztatów rozwijających zdolności manualne, przybliżające różne techniki artystyczne, ale przede wszystkim będące świetną zabawą!

Przygotowaliśmy dużo zielonych inspiracji! Podczas warsztatów wspólnie stworzymy naturalne obrazy z kwiatów i skarbów lasu. Krok po kroku – od podstaw pokarzemy również jak łączyć, układać i wyplatać naturalne elementy, by powstał kolorowy wianek na głowę pachnący latem. Naturalne wiązanki rozpromienią każdą dziecięcą buzię! Własnoręcznie będziemy motać zwierzaki z siana i kolorowych włóczek. W czasie warsztatów – Herbatki prosto z łąki – przygotujemy aromatyczne mieszanki z suszonych ziół i kwiatów. Takie kompozycje nie tylko pięknie wyglądają, ale skrywają nieocenione bogactwo  witamin i szalenie ciekawych smaków. Poznamy również podstawowe sploty i techniki plecionkarskie, które posłużą nam do stworzenia oryginalnych koszyków z trawy i sznurków.

Letni wieczór spędzimy przed srebrnym ekranem. W nastrojowej scenerii obejrzymy poruszający film – Niezwykłe lato z Tess.

To będzie piękny czas, piękny dzień, piękne świętowanie!

Bądźcie razem z Brave Kids pod wrocławskim niebem!

Warsztaty są bezpłatne! Obowiązują zapisy.

Program:

• 11.00-12.00  – WIANKI
  • 11.30-13.00 – SIANOTWORY
  • 12.15-13.00 – HERBATKI Z ŁĄKI
  • 13.00-13.30 – POKAZ FINAŁOWY BRAVE KIDS  wstęp otwarty
  • 13.30-14.30 – ROŚLINNE OBRAZKI
  • 13.40-15.00 – PACYNKI ZE SKARPET
  • 14.00-15.00 – KWIATOWE KOLAŻE  W FORMIE INICJAŁU
  • 15.30-16.30 – KOSZYCZKI Z TRAWY I SZNURKÓW
  • 17.00- 19.00 – NIEZWYKŁE LATO Z TESS – pokaz filmu  – wstęp otwarty

Wydarzenie odbywa się w ramach 11. edycji #BraveKids. Finansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz środków Gminy Wrocław.