☰ menu

• jak zorganizować?
  • dla kogo?
  • po co?

udział wezmą: Barbara Gawryluk, Katarzyna Salczyńska, Witold Bobiński i Tomasz Schimscheiner. Prowadzenie Iwona Haberny

Barbara Gawryluk

– autorka wielu nagradzanych i lubianych książek dla dzieci, tłumaczka z języka szwedzkiego m.in. Martina Widmarka, dziennikarka Radia Kraków oraz wielka popularyzatorka literatury. Prowadzi m.in. autorską audycję „Alfabet", poświęconą twórczości dla dzieci.

Witold Bobiński – dydaktyk literatury, pracownik Wydziału Polonistyki UJ, autor kilku serii podręczników języka polskiego i historii oraz licznych książek i artykułów. Ceniony, jako inicjator działań, zmierzających do unowocześnienia szkolnej polonistyki. Szczególnie interesuje się wykorzystaniem filmów i tekstów audiowizualnych na lekcjach języka polskiego.

Katarzyna Salczyńska – niegdyś pracownik sieci księgarskiej, obecnie właścicielka księgarni „Między Słowami" w Rabce-Zdroju, finalistki plebiscytu na najpiękniejszą księgarnię w Polsce. Pisze recenzje, prowadzi warsztaty literackie i spotkania autorskie. Przyszłość małych księgarń widzi w umiejętnym promowaniu i sprzedawaniu książek dla dzieci.

Tomasz Schimscheiner – aktor, związany na stałe z Teatrem Ludowym w Krakowie. Występował w wielu filmach i w popularnych serialach.  Znany ze znakomitych  radiowych adaptacji  utworów literackich. Jest prezesem fundacji „Wawel z Rodziną" której celem jest pomoc dzieciom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Iwona Haberny – wymyśliła i organizuje  Rabka Festival. Od dwudziestu lat, na zlecenie instytucji polskich i zagranicznych, zajmuje się promocją książek oraz organizacją festiwali literackich i wydarzeń kulturalnych.