☰ menu

Rabka Festival dwukrotnie nagrodzony

śr.-wt.
07.10-13.10.2015

Po raz pierwszy w historii obu nagród wyróżnione zostało wydarzenie o charakterze  literackim, realizowane w ramach ministerialnego Programu Promocji Czytelnictwa.  Bardzo cieszymy się, że nasz festiwal został doceniony w mieście i w województwie, w którym jest organizowany. Jest to zgodne z jego ideą: przedsięwzięcie wyrasta z lokalnych tradycji, tworzone jest  przez miejscowych artystów i angażuje mieszkańców, a równocześnie przyciąga to, co najlepsze w literaturze polskiej i obcej.

W trakcie minionych dwóch edycji gościliśmy znakomitych autorów polskich i zagranicznych. Nawiązaliśmy kontakt z zagranicznymi instytucjami kultury i  festiwalami literatury dziecięcej w Bath, Lundt i  Berlinie, po to, by współpracować, wymieniać doświadczenia, uczyć się i w Rabce, nazywanej w Polsce słusznie  miastem dzieci,  realizować wydarzenie na poziomie europejskim.

Bardzo zależy nam na budowaniu mocnej, oryginalnej marki. Chcemy, by nasz festiwal nie był jedynie krótkotrwałym, powierzchownym  świętowaniem, ale żeby  stanowił inspirację do świadomego uczestnictwa w kulturze dla dzieci i dorosłych, mieszkańców Rabki i osób przyjezdnych. Z pewnością musimy się jeszcze dużo uczyć i pilnie wsłuchiwać w potrzeby naszych odbiorców. Jednak  otrzymane nagrody  pokazują, że to, co robimy jest ludziom potrzebne i doceniane. Dlatego dodają skrzydeł i bardzo cieszą..