☰ menu

wt.
10.02.2015

Przedszkolaki na sportowej imprezie Przedszkoliada Event Tour 2015 – Łódź

Halowe imprezy z cyklu Przedszkoliada Tour są organizaowane przez Przedszkoliada.pl – ogólnopolski system rozrywki ruchowej mający na celu popularyzację zdrowego i aktywnego trybu życia, a także rozbudzenie w dzieciach pasji do uprawiania sportu.
Ogólnopolskim partnerem sportowym PRZEDSZKOLIADA.PL został Polski Związek Hokeja na Lodzie. Podczas Przedszkoliada Tour 2015, PZHL promuje Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie dywizji 1A, które w dniach 19-25 kwietnia odbędą się w Kraków Arenie (Małopolska), jak i buduje nowe pokolenie zawodników i miłośników hokeja na lodzie.
Specjalnie stworzona stacja hokeja ma na celu prezentację i promocję tej dyscypliny sportu i jej najważniejszego tegorocznego wydarzenia. Przeprowadzono kilka konkursów dla rodziców z kijem hokejowym w ręku.
Na imprezie w Łodzi jak co roku stacją siatkarską opiekowali się najlepsi w kraju fachowcy od siatkówki, aktualni Mistrzowie Polski, siatkarze Skry Bełchatów. Dziękujemy za wspólną zabawę oraz dziesiątki przybitych „piątek” Sebastianowi Adamczykowi, Patrykowi Korpalowi oraz Szymonowi Puławskiemu. Siatkarze poprowadzili rozgrzewkę dla wszystkich młodych adeptów sportu.
Dzieci uczestniczyły w imprezie bardzo aktywnie. Wszystkie stacje sprawiały im ogromną frajdę, a każdy mecz kończył się zwycięstwem obu drużyn.
Na koniec wszystkie dzieci dostały pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w imprezie.

Przedszkoliada Tour jest objęty Honorowym Patronatem Ministra Sportu pana Andrzeja Biernata, a także Honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Swojego wsparcia udzielili także Prezydent Miasta Łodzi pani Hanna Zdanowska, Wydział Sportu Urzędu Miasta Łodzi, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. zw. dr hab. Włodzimierz Nykiel, Dziekan Wydziału Nauk o Wychowaniu prof. nadzw. dr hab. Danuta Urbaniak-Zając.