☰ menu

Projektujemy rzeźbę architektoniczną dla Królikarni – ćwiczenia z kompozycji

pon.
12.08.2024
Płaskorzeźba architektoniczna najczęściej służyła dekorowaniu architektury, czyli rożnego rodzaju budynków. Przybierała rożne oblicza – znajdziemy na nich zarówno ludzi, zwierzęta, jak i rośliny, czy abstrakcyjne kompozycje. Co one symbolizują i w jaki sposób łączą się z funkcją budynku, który zdobią? Podczas niedzielnych warsztatów zastanowimy się jak powinna wyglądać płaskorzeźba zdobiąca Królikarnię, oraz wykonamy ją. Aby zachować współczesny charakter naszego dzieła użyjemy przedmiotów które towarzyszą nam w życiu codziennym. Ułożymy z nich kompozycje, a następnie wykonamy jej gipsowy odlew. Każda grupa odpowiedzialna będzie za jeden jej moduł, które potem złożymy w jedną całość. UWAGA: Uczestników prosimy o przyniesienie własnych przedmiotów do wykorzystania w kompozycji. Niech będą to rzeczy, które mają dla Was wartość sentymentalną lub symbolizują jakieś ważne wydarzenia z waszego życia. Proszę się nie obawiać – przedmioty nie ulegną zniszczeniu.

Na warsztaty obowiązuje bilet grupowy (2-5 os.) – 15 zł
Zapisy: edukrolikarnia@mnw.art.pl

Niedziela (9 sierpnia), start o godz. 12:00, warsztaty potrwają ok. 2 godziny

*

Wystawie „Figury retoryczne. Warszawska rzeźba architektoniczna 1918 – 1970” towarzyszy obszerny program edukacyjny, w którym przewidziano różne potrzeby, poziom wiedzy i wiek publiczności.

Cykl warsztatów rodzinnych rozwija tematykę poruszaną w wystawie w sposób najbardziej odpowiadający najmłodszej publiczności Muzeum Rzeźby. Wykorzystuje okazję by odsłonić praktyczny aspekt funkcjonowania rzeźby architektonicznej , czasami wchodząc już na ścisłe zaplecze produkowania wystawy – jak np. w przypadku warsztatów konserwatorskich. Podczas zajęć dzieci , wraz z opiekunami doświadczą na własnej skórze z jak skomplikowana – technicznie i koncepcyjnie – była praca rzeźbiarza, pracującego na publiczne zamówienie.

Exit mobile version