☰ menu

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi,
ul. Piotrkowska 282

"Nasza szafa"

to wirtualna kolekcja rodzinnych pamiątek i opowieści, powstająca dzięki twórczemu zaangażowaniu muzealnej publiczności. Kolekcję „Naszej szafy” mogą współtworzyć także uczniowie – udział w projekcie będzie znakomitym uzupełnieniem dla prowadzonej w szkołach edukacji polonistycznej, historycznej, regionalnej i obywatelskiej.

Zapraszamy nauczycieli wszystkich typów szkół do wzięcia udziału w szkoleniu odbywającym się w ramach projektu. Przedstawimy ideę „Naszej szafy” i pokażemy, w jaki sposób można połączyć udział w tym projekcie z nauczaniem. Uczestnicy szkolenia poznają bliżej fenomen pamiątek rodzinnych i zjawisko upamiętniania. Dowiedzą się m.in. jak prowadzić amatorskie badania genealogiczne, jak zbierać informacje przy zastosowaniu metody wywiadu, jak pracować z młodzieżą w ramach edukacji regionalnej i obywatelskiej z wykorzystaniem technik coachingowych.

Drodzy Nauczyciele! Jeśli szukacie inspiracji, chcecie poznać niekonwencjonalne pomysły i ciekawe metody nauczania, pragniecie wykorzystywać w edukacji nowoczesne technologie – to szkolenie jest dla Was!

W programie szkolenia znajdą się wykłady i warsztaty. Prelegentami będą: prof. Halina Goldberg (Indiana University, Bloomington, USA), dr Joanna Ambrosewicz-Jacobs (UJ), dr Noemi Modnicka (UŁ), mgr Anna Dąbrowicz (CMW), mgr Aleksandra Liberska (CMW), mgr Barbara Muras (ŁCDNiKP). Współorganizatorem szkolenia jest Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

W trakcie szkolenia zapewniamy catering, ponadto każdy uczestnik po zakończeniu realizacji projektu „Nasza szafa” otrzyma publikację podsumowującą projekt.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy na szkolenie przyjmuje Dział Oświaty Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi:
do@muzeumwlokiennictwa.pl.

Dodatkowe informacje tutaj.