☰ menu

Projekt Książka dla Pierwszaka w Poznaniu

sob.
20.09.2014

Zapraszamy poznańskie SZKOŁY z ODDZIAŁAMI KLAS PIERWSZYCH do rejestracji udziału w projekcie KSIĄŻKA DLA PIERWSZAKA: odn.poznan.pl

PROJEKT zakłada umożliwienie 6- i 7-latkom wchodzącym w szkolną rzeczywistość dostępu do najnowszych publikacji książkowych dostosowanych do potrzeb nowego programu nauczania. Jego celem jest wyposażenie ponad 200 poznańskich oddziałów klas pierwszych

w różnorodny zbiór książek dla dzieci, który stworzyli wspólnie poznańscy wydawcy. Zestawy książek zostaną przekazane przedstawicielom szkół obecnym na konferencji.

Pomysłodawcą projektu i organizatorem konferencji jest grupa wydawnicza Publicat S.A. Zestaw książek tworzą wspólnie: Centrum Edukacji Dziecięcej, Papilon, Media Rodzina i Zakamarki. Patronat merytoryczny i współorganizacja – Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Patronat honorowy – Prezydenta Miasta Poznania oraz Kolorowy Uniwersytet UAM.

Patronat medialny: Radio Merkury Poznań, MM Moje Miasto Poznań, SYGNAŁ magazyn wychowawcy, Qlturka.pl, Miasto Dzieci.